| ptaha a întrebat:

Vreau cea mai buna uratura de Anul Nou(versuri).Dau funda*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| PŞtefaniaP a răspuns:

Sa prinzi aripi pentru a trece cu usurinta peste ceea ce aduce Noul An. Culege ce e frumos si bucura-te cu adevarat. Petrece frumos la inceput de an pentru a trai senzatii tari tot anul! La multi ani!

Descopera, invata cu adevarat sa crezi in frumos, traieste sentimentul de impreuna, alaturi de cei dragi! La multi ani!

Fie ca anul care vine sa insemne pentru tine o noua treapta pe care o urci. Iti doresc o viata implinita si fericita! La multi ani!

Traieste un adevarat pastel de iarna, cu valuri de ninsoare. Asculta-ti vocea sufletului, alunga frigul din el, fii deasupra linistei creata de dansul fulgilor de nea. Sarbatori fericite si un An Nou de poveste!

De Anul Nou ne imbracam in mod special, gatim in mod special, petrecem in mod special. Toti ne dorim sa fim mai speciali in anul care vine.

Gandeste-te la trecerea dintre ani ca la o poarta. Poti sa treci prin aceasta poarta in noul an si sa iei cu tine numai lucrurile bune si apoi sa inchizi poarta in urma ta, astfel incat grijile si supararile sa nu te poata urma. La multi ani!
Te-ai gandit unde petreci Revelionul? Sa nu uiti sa iei cu tine: voia buna, lumina in gand si veselia de alta data!

Invata sa te bucuri de sarbatorile de iarna, nu lasa sa treaca nevazute pe langa tine. La multi ani!

In fiecare picatura a sampaniei pe care o bei in cinstea noului an sunt urarile mele de bine, pline de cele mai frumoase si calduroase ganduri! Un an minunat!

Sper ca te-am ajutat! Aceste urari mi se par cele mai interesante:3 Sarbatori Fericite happy

| mihai22222 a răspuns:

Un an nou fericit cu multa sanatate si buzunarele pline cu euro

| anonim38 a răspuns:

Este urare, si vezi ca ti-au mai scris persoane, pup.

| Biancutzika a răspuns:

Aho Aho copii si frati

Stati putin si nu manati

Maine anul se'noiseste

Plugusorul se porneste

Si incepe a ura

Pe la case a colinga.

Iarna'i grea omatu'i mare

Semne bune anul are

Semne bune din belsug

Pentru brazda de sub plug.

Ia mai mânaţi măi flăcăi să se audă'n munti si văi. Hăăăăi Hăăăi

| Biancutzika a răspuns (pentru Biancutzika):

Se'noieste
a colinda
Scz nu am fost atenta

| xPufoshenie a răspuns:

Aho, aho, ho-ho,

Mâine anul se-noieşte

Pluguşorul se porneşte

Şi începe a brăzda,

Pe la case a ura.

Iarna-i grea, omătu-i mare,

Semne bune anul are,

Semne bune de belşug,

Pentru brazda de sub plug.

Doamne binecuvântează,

Casa care o urează

Pluguşor cu patru boi,

Pluguşor mânat de noi.

Sus pe cer că străluceşte,

O stea mare ce vesteşte

Că se curma de acum

Al nevoilor greu drum;

Asta-i steaua românească

A unirii

Şi-a-nfrăţirii,

Stea de viaţă, stea de spor,

Stea de bine-n viitor.

Fă-o, Doamne, să lucească

Steaua noastră românească

Şi să stea tot între noi,

Să nu mai avem nevoi.

Anul Nou ne-aduce nouă,

Timp mai bun şi viaţă nouă;

Anul Nou o să ne fie,

Început de veselie.

Mari pe mici n-or prigoni,

Mici pe mari nu vor râvni,

În frăţie şi dreptate

Au să fie legi lucrate.

Noi cu ei mâna vom da

Şi-ntr-o horă vom juca.

Dumnezeu care ne-ascultă,

Ne întinde hrană multă,

Şi pământul ce-om avea

Grâu de aur ne va da.

Mânaţi, măi!

Hăi, hăi!

| plitan a răspuns:

As avea o intrebare de Anul Nou oare? O urare sanatoasa cu multa mancare pe masa, Tot ce doresti este sa indeplinesti cate un pic din fiecare La multi inca o urare, Adevar sau falsitate Craciunul este aproape si acum la sfarsit de an ca un adevarat capitan iti spun simte-te bine Craciunul cu tine tine. Creata de mine! Sarbatori fericite. Funda?

| gennikamumusika a răspuns:

Nu spun

| mariutzika57 a răspuns:

Colind de anul nou

Aho! Aho! De Anul Nou
Va urez si va colind
An de sanatate
Si Noroc in toate
Si de implinire
Dumnezeu sa va-ntareasca
Sa va dea liniste sufleteasca
Sa ninga cu stelute argintii
Sa ne amintim ca-i sarbatoare
Sa devenim din nou copii
Sa fie lumina-n casa
Si belsug pe masa.
La Multi Ani!

In seara lui Vasile Sfantu
Mi-a luat caciula vantu,

Si mi-a dus-o sus pe casa,
Tocmai aici la dumneavoastra.

Si-am venit sa-mi i-au caciula,
Sa va spun si uratura!

Buna seara gospodari!
Gospodari si gospodine si voi tinere copile,
Am pornit in asta seara cu putina indrazneala,
Sa va vizitez din nou c-an seara de Anul nou! ..La ureche clopotei
La picioare zurgalei
Sa strigam cu totii : hai!