| Iriiiii a întrebat:

Vreau sa imi schimb varianta de messenger, dar nu vreau sa pierd unele conversatii cu unele persoane importante pentru mine! Cum as putea sa imi reinstalez messengerul, dar fara sa pierd conversatiile? Si care sunt pasii?
Eu atunci cand imi reinstalez messul, mai intai dezinstalez messul care il am iar apoi il instalez pe cel pe care il vreau? E bine?

2 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Salut
normal nu ar trebui sa pierzi conversatiile doar daca formatezi calculatorul. copiata fisierele din C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles undeva pe partitia D:, intr-un folder ales de tine. apoi instaleaza noul mess. daca nu mai ai conversatiile, recopiaza fisierele aici C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles

| Danea a răspuns:

Salut! Păi in primul rând ca să ţi se salveze conversaţiile trebuie să verifici.Pentru asta porneşti Yahoo! Messenger, te loghezi pe id iar apoi intri la optiunea Messenger din meniu si dai click pe "Preferences".Ţi se va deschide o noua fereastră unde vei da click pe "Conversation History" şi te vei asigura ca este bifat "Keep a history of my conversation".Apoi dai click pe "Apply" iar apoi pe "Ok"Bun până aici.Apoi va trebui sa intri la C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\NumeID\Archive\Messages şi săiti salvezi fisierele aflate in folder undeva pe HardDisk. Apoi îţi poţi dezinstala Messul vechi si instala cel nou. După ce ai făcut asta fisierele pe care le-ai salvat pe Hard le copiezi in C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profile\NumeID\Archive\Messages. Baftă!