| raamonna94 a întrebat:

Vreau sa incep scoala de soferi si am nevoie sa stiu ce carti sunt bune, pentru a invata.

Răspuns Câştigător
| Sasann a răspuns:

Ramona,incearca: Codul Rutier editura National.
Curs de legislatie rutiera; are in carte:
-conducerea preventiva
-noutiuni de mecanica
-masuri de prim ajutor
-conducerea ecologica.
Mi-am luat-o azi, cartea 2011 am dat 26 lei, cea 2012 e 36 lei, dar vezi ca nu difera cu nimic, tot 273 de pagini au amandoua. happy

4 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Invata legislatia si fa testele de pe site-ul politiei dprciv!

| ovidiu8msn a răspuns:

Legislatie rutiera, Prim ajutor si o carte de mecanica. Eu cand am facut scoala am invatat foarte bine legislatia si atat.

| axnpictures a răspuns:

Legislatia rutiera.

| deeaaaa a răspuns:

Incearca "Codul rutier" de la editura National-testele sunt foarte ok.Mai e o carte, scrisa de Dan Teodorescu, care explica pas cu pas cum sa conduci.Eu le-am cumparat pe amandoua si crede-ma ca mi-au fost de ajutor.Mai ales cea de Dan Teodorescu.Succes!