| bmcriss a întrebat:

Vreau sa ma apuc si eu sa invat cate ceva despre un stil de lupta, nu ca sa il folosesc, ci doar pentru mine pentru ca ma pasioneaza. Am 19 ani si vreau asta pentru ca o consider benefica atat pentru a-mi dezvolta/tonifica musculatura cat si pentru conditie fizica. Va rog sa va abateti de la raspunsurile de genul "sala de forta". Vreau ceva sugestii despre ce tip de lupte mi s-ar potrivi (kick-boxing, muay-thai, capoeira, karate, jiu-jitu, etc ) eventual si pretul sa fie accesibil, iar daca se intampla sa existe asemenea cursuri Bucuresti, ar fi si mai bine.

Răspuns Câştigător
| teaiBulitCuAndo a răspuns:

Nu iti pot scrie pe privat ca cica sunt junior si nu am acest drept de a scrie mesaje! Da, la recomandarea unui amic am folosit si protein de la PRO COMPLEX si am fost multumit, au dat rezultate.....momentand m-am alsat de sala, am fost foarte ocupat, poate din primavera ma reapuc! Succes!

4 răspunsuri:
| bmcriss explică:

Am cam 1.85, 80 kg, constitutie atletica, am un stil de viata relativ sedentar asa ca vreau sa practic ceva ce m-ar invata nu din punct de vedere teoretic un stil de lupta, ci prin multe antrenamente

| teaiBulitCuAndo a răspuns:

Stiu ca nu vrei sa auzi de sala de forta, dar eu iti zic ca asta e cea mai buna cale, in primul rand pentru ca o sa ai femei, toate femeile sunt atrase de tipii cu muschi si in aldoilea rand avand muschi, multi o sa se sperie de tine....cred caia intalnit is tu personae care atunci cand il vad pe unu cu un brat gros/lucrat se cam sperie...dci sala e cea mai buna!

| bmcriss explică (pentru teaiBulitCuAndo):

Din pacate, eu am un metabolism ce nu imi permite sa ma ingras... Am facut sala vreo 3-4 luni si nu s-a observat nicio diferenta. Am incercat sa iau niste proteine in timpul asta ( mentionez ca un amic le-a luat si a luat 10 kg in greutate in doar o luna) eu nu am luat nici macar un kg... As dori ca acest sport sa ma ajute sa imi dezvolt masa musculara daca se poate.Sau, daca stiti o alta solutie pentru asta astept sugestii

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru bmcriss):

Pai in stilurile de luptre se pune in general accentual pe slabire ca sa faci categoria, chair dac tu nu o sa faci de performanta, va rtrebui sa te antrenezi destul de serios alaturi de altii care poate fac de performanta....si atunci sigur nu ai nici o sansa sa pui mai multa masa musculara pe tine, poate doar sa definesti, eu am 1, 75 si 78kg ..am facut sala 3 ani si sunt foarte multumit...

| teaiBulitCuAndo a răspuns (pentru teaiBulitCuAndo):

Nu iti pot scrie pe privat ca cica sunt junior si nu am acest drept de a scrie mesaje! Da, la recomandarea unui amic am folosit si protein de la PRO COMPLEX si am fost multumit, au dat rezultate.....momentand m-am alsat de sala, am fost foarte ocupat, poate din primavera ma reapuc! Succes!