| OareDeCe a întrebat:

Vreau sa-mi fac gaura in ambele urechi, oare o sa ma doara?! Si ce cercei sa-mi pun?!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Fara sa te superi dar e o vorba "Indura baba la frumos" ceeace nu e cazul.E o sa doara putin dar cel, cea cara face gaurile sa aiba AC dezinfectat bine eventual fiert! Apoi recomand cercei din metale nobile(aur, argint, platina)pentru incepul pana se formeaza gaura si mai apoi din alte metale.O sa se formeze mici cruste care NU TREBUIE SA LE RUPI/SGANDARI cad de la sine chiar daca ai senzatia ceva te mananca.Cu ceva alifie pa baza de menta trece.De recomandat de mers la un cabinet si acolo o sa primesti toate detaliile eventual o anestezie locala daca ti-e frica.

Oricum nu recomand in primele luni metale gen inox!

4 răspunsuri:
| FaraSareDoi a răspuns:

Fără durere nu prea poți...
Eu aș spune să te duci la un bijutier sau un loc special unde se fac găuri. E mai ușor de suportat durerea pentru că îți dă gaura cu un aparat special. De fapt nici nu doare când o face, te va durea puțin în zilele următoare. Nu e insuportabilă oricum.
Cel puțin așa a fost la mine.
Dacă alegi această variantă, vei primi de acolo cerceii.
Dacă vrei totuși să faci asta acasă, ai grijă să dezinfectezi bine cerceii.
Alege ce model îți place.

| Ana00005 a răspuns:

Da,doare primele zile.Si cerceii vor fi in prima luna medicinali (nu ii poti alege tu timp de o luna)

| xEmOlOvEx a răspuns:

Pai o sa te doara putin...si iti sugerez sa iti pui prima data cercei de aur ca sa se obisnuiasca! Fundaaa?

| ageLa2000 a răspuns:

Salut... Găurile in urechi se fac intr.un magazin special la început nu simți dar pana se formează gaura bine o sa te doară gen o săptămână...iar la cercei te sfătuiesc pentru început sa alegi ceva simplu... Daca ai parul lung si esti blonda alege ceva finuț...albastru...daca esti bruneta ai putea merge pe alb..verde ...roz...mov...dupa preferința.

Întrebări recente