| cissy a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de prietenie plizz funditabig grinbig grin:

2 răspunsuri:
| MerishorLoveGirl a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

| lov3u a răspuns:

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
Prietenia este un blând angajament al inimii.
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Prietenia este una din mângâierile vieţii.
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.

Prietenia este întotdeauna o responsabilitate plăcută, niciodată o oportunitate

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
Nici bucurii si nici necaz
De unul singur nu au haz
Imparte totul cu prietenii mereu
Cheama-i langa tine si la bine si la rau
Doar cand ai prieteni nu-i nimic sa-tï para prea greu
Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci ?! Pe unde esti ?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti` ! #

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X

Pentru ca putem ! []" Sentimentele nu pot fi puse pe balanta. Nu ne poate desparti nici o distranta . Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi. Mergem inainte cum stim noi !

"Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans pentru a iesi din impas!

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc ! ;x

Putem spune ca ne stim dintodeauna ! In momentele grele ne-am atins una alteia mana !

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atat lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima,pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Tu stii Cand am o suparare ,tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.
Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc !

"Putem spune ca ne stim dintodeauna ! In momentele grele ne-am atins una alteia mana !

Sa porti mereu in gand Sa porti o vesnicie Acest cuvant frumos Numit PRIETENIE.

" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…
Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"
Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,
Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.
Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea.
Ma alinta,ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Refr.:
Cazi . Te ridici .Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi . Te distrugi . Vrei sa fugi . Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai . Totusi pare (ie) ca nu te descurci .sa le pui lumea la picioare
Acum vad a venit si randul meu,
Sa am grija de ea,asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate
Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta
Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut viitorul conteaza acum
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi,te ridici,maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC
Refr:
Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi . Vrei sa fugi . Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai.Totusi pare (ie) ca nu te descurci . sa le pui lumea la
pici'oareee

True friendship is a very special gift and you'll never know where that gift will come from...Friends will come and friends will go/The season change and it will show /I will age and so will you/But our friendship stays strong and true.Un bun prieten te injunghie in fata. Sper ca ti-au placut.
Am multi prieteni care`mi sunt duSmani taCuTi.Cn e destept sa`nvete, prietenii au multe fetze.

•Sunt` inconjurata de INGERI.Ii numesc simpLu PRIETENI.

•pRiEtEnii sunt` adevaraTi ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

•Prietenia e ca relatia dintre mana si ochi.cand ochii plang, mana le sterge lacrimile si cand mana se raneste, mana ii sterge lacrimile.

•Fereste`te de explicatii.Dusmanii oricum nu te vor crede si prietenii adevarati nu au nevoie de explicatii.::X

•Nu`mi spune cum sa`mi aleg prietenii.Ma pricep la asta.Ca dovada, te-am ales pe tine.

•Un prieten adevarat vede tristetea in ochii` tai in timp ce ceilalti se lasa pakaliti de acel zambet fals`.

•Un cerc de prieteni nu poate fi facut cu kompasul.

•O prietenie care ia sfarsit nu a existat de fapt.:*

•Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

•Un prieten adevarat iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza pe viitor.

•Dak ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru` tine`.:X

•Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii vor lasa urme in inima ta.:*

•Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

•◘Adevarata prietenie este precum sanatatea.Valoarea ei este des apreciata pana cand nu este pierduta.◘•

•Traieste`ti viata asa cum iti este data caci toate se repeta dar viata niciodata.:d

•Dorul e ca focul in care ard amintirile, dorintele, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
Sper k ti.am fost de ajutor!Fundita?