| Alynush32 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri dragute. Ma puteti ajuta?

Cele mai dragute statusuri primesc fundita :*, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Flaviian a răspuns:

Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.

Si exista mereu un : "Am nevoie de tine" in spatele cuvintelor "Sunt bine".
Vreau sa iti spun ca NU tin la tine si VREAU sa ma lasi in pace, SA nu ma mai cauti si nu NE potrivim, ne DESPARTIM chiar acum. NICIODATA nu am tinut la tine nu TE IUBESC FOARTE MULT acum citeste doar cuvintele cu litere mari

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele

Atinge-i inima nu corpul Fură-i atenția nu virginitatea Fă-o să zâmbească nu să plângă

- Domnisoară semănaţi cu o vedetă de la Hollywood -Mă faceţi să roșesc, și cu cine anume? - Cu iapa lui ZORRO!

Barbatul ideal al timpurilor noastre intotdeauna face primul pas. Da LIKE la poza

Hai Ion, Hai fiule, încă un pas, încă un pas, încă unul, aşa, aşa, micuţ, încet-încet! Angela adu' repede camera video să îl filmăm pe fecioraşul nostru, a venit de la Discoteca

Vorba aia : Da-mi, Doamne, rabdare! Ca daca imi dai putere ii omor

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul

Nu aş suporta să văd pe altcnineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.

Sunt persoane care te calcă pe picior şi îşi cer scuze şi persoane care te calcă pe inimă şi nici măcar nu îşi dau seama.

Un băieţel şi o fetiţă plângeau.Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt Băieţelul : Păpuşa mea plânge!

Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet

Daca nu te iubeste cel pe care il vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni

Daca vezi un baiat deschizand usa de la masina unei fete atunci poate sa fie din doua motive, sau fata este noua sau masina.

Daca te iubesc 100 de persoane, printre ei sunt si eu daca te iubesc 10 persoane, printre ei sunt si eu daca te iubeste o singura persoana, aceasta sunt eu daca nu te iubeste nimeni, inseamna ca eu nu mai exist

Toti se plang ca nu au bani - dar ca nu au minte nu se plange nimeni

Timpul nu vindecă nimic doar că îmbătrânim noi şi privim din alte puncte de vedere

Am nevoie de o vacanta de 6 luni, de doua ori pe an.

Ceai?, Cafea? Dragoste va rog, 3 lingurite!

Sotia catre sot: - Dragul meu, hai sa cumparam o masina, eu voi invata sa conduc, vom vedea lume- Care lume? Asta sau cealalta?

Cheltuim atîţia bani pe haine.Da oricum cele mai frumoase momente sunt fără haine.

Un barbat cu adevarat indragostit ar face orice N E B U N I E doar ca sa te poata vedea 5 minute!

Ea: Nu ma saruta pentru ca mama ma cearta El: Atunci saruta-ma tu pentru ca a mea nu zice nimic

El e romantic, cateodata ironic, nebunatic, simpatic, dulce, glumet, suparacios, copilaros, el e e PERFECT pentru mine

Nu poţi lupta pentru o persoană care nu vrea ca tu să lupţi pentru ea

Cele mai frumoase cadouri pe care un băiat le poate face unei fete : timpul, atenţia şi toată iubirea lui

Ea: Şi dacă o să te îndrăgosteşti de altă fată? El: Care fată mai are ochii tăi? zâmbetul tău? sufletul tău? Niciuna!

Unii barbati niciodata nu devin maturi. La inceput le e frica de mama, apoi de sotie

O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e "iubirea"? » El i-a răspuns: « Iubirea e atunci când tu îmi furi ciocolata din ghiozdan în fiecare zi şi totuşi o ţin în acelaşi loc mereu

Acum 20 de ani, din poze lipseau culorile In prezent lipsesc hainele!

Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua!

Cand mireasa arunca buchetul iar fetele sar sa-l prinda, baietii stand deoparte se roaga: Doamne, numai nu a mea!

Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate

Te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? Dar nu te-ai gandit: pentru mine mai existi, oare?

Distanţa - este pentru ca să-ţi fie "dor", nu pentru a "înşela".

Clipele când ne furam săruturi, când ne dăruiam o îmbrăţişare, sunt încă în mintea mea, chiar dacă mă doare.

E greu să uiţi o persoană care ţi-a dat atâtea motive să-ţi aminteşti de ea

Cand intelegi ca nimanui nu-i mai pasă de tine, iti amintesti si de cei carora le păsa candva

Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii

- Te iubesc! - Mulţumesc - Mă aşteptam la ceva mai mu - Mulţumesc frumos!

Un baiat care are curajul sa recunoasca ca a plans pentru o fata, merita intr'adevar sa fie iubit!

O lacrima inseamna 1% apa si 99% sentimente

Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta si totusi nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.

Sa fiu cuminte?! De mica il vedeam pe Tarzan plimbandu-se dezbracat. Cenusareasa venea acasa la 12 noaptea. Pinocchio zicea minciuni. Aladin era hot Batman mergea cu 320 km la ora. Alba ca zapada locuia cu 7 barbati. si acum eu cuminte?

Telefoanele acum sunt din ce in ce mai subtiri si destepte - iar oamenii invers

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta

Tot ce se spune după a 5-a bere, se numeşte scurgere de informatii

Ai 25 de ani? Eşti plin de viaţă? Ai un caracter puternic, o minte ageră şi crezi că eşti gata să răstorni şi munţii? Însoară-te! O să îţi treacă repede!

Ce fac cind am de invatat : 10% invat, 90% ma pling celorlalti ca am de invatat.

Iert uşor, poate prea uşor uneori. Însă nu uit niciodată.

Nu uita candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii

"Cine te iubeşte se întoarce" GREŞIT! Cine te iubeşte, nu pleacă!

Nu frumuseţea decide pe cine să iubim! Iubirea decide pe cine să considerăm frumos!

Soţia întreabă soţul, care pleacă la mare fără ea: – De ce nu ţi-ai pus verigheta? – Verighetă? Pe caldura asta?

Protejeaz-o ca pe o fiica. Iubeste-o ca pe o sotie. Respect-o ca pe mama ta

Dacă nu poţi scoate o persoană din inima ta, înseamnă că acolo îi e locul.

Cand barbatul o face pe femeie sotia lui - acesta este cel mai mare compliment pe care il poate face vreodata si ca de obicei e ultimul

Invata sa pretuiesti. Pe cel pe care'l iubesti. Chiar daca in dragoste mai razi, mai plangi, mai te amagesti!

Nu uita de mine. Nu pentru ca eram speciala ci pentru ca te cautam mereu si eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!

Ce e iubirea? La matematică: O problemă. La istorie: Un război. La chimie: O reacţie. La artă: O inimă. La mine: TU!

Chiar daca iti ceri scuze, uneori lucrurile raman la fel

- Ce striga un profesor de informatica cand se ineaca? - F1! F1! F1!

Unii oameni imi sunt precum gandacii, nu mi-e frica de ei dar mi-e SCARBA!

Pe unii oameni trebuie pur si simplu sa-i cuprinzi de gat cu o franghie

Alint-o, iubesti-o, ai grija de ea, e inca micuta nu stie ce vrea

Vreau un băiat care să mă oprească cu un sărut atunci când vorbesc mult şi aiurea.

Pur si simplu cateodata in spatele zambetului meu se ascunde prea multa durere

Barbatul modern nu plange NICIODATA! ca sa nu ii curga rimelul

Uneori oamenii nu realizeaza ceea ce facem pentru ei pana cand nu o mai facem.

Nu conteaza cat de des va vedeti important ce inseamna pentru voi aceste intalniri

Poate ca nu sunt inca acolo unde imi doresc sa fiu, dar sunt mai aproape decat eram ieri

Fiecare femeie poate e o regina pentru iubitul ei, insa pentru tatal ei va fi mereu o printesa!

Femeia are suflet bun, poate ierta bărbatului orice, chiar dacă el n-are nicio vină

Un copil isi intreaba bunicul "Ce este mai important sa iubesti sau sa fii iubit?" la care bunicul ii raspunde "Ce este mai importanat pentru un fluture aripa stanga sau aripa dreapta?"

Fata care rade, vorbeste mult si pare foarte fericita, este si fata care noaptea adoarme plangand

Cine îşi tratează iubita ca pe o prinţesă, înseamnă că a fost educat de o regină!

Nici o distanta nu poate distruge adevaratele sentimente

Iubeşte-o când e somnoroasă sau fără machiaj, Iubeşte-o în pijama sau în rochie de seară, Iubeşte-o indiferent de anotimp, Iubeşte-o ciufulită sau cu un look nou, Iubeşte-o dacă a pus prea multă sare în bucate sau atunci când ţi-a facut o surpriză pe care o consideri banală. Iubeşte-o pentru simplul fapt că e lîngă tine şi că face parte din viaţa ta, Iubeşte-o pentru că are ochi frumoşi sau pentru că plânge ca un copil uneori… Iubeşte-o pentru că e a ta Iubeşte-o aşa cum este ea

Dupa o bere am 250 de cai putere

Atunci m-ai dat la o parte... acum te gandesti la mine

Stimate Google! Te rog să nu te comporţi precum prietena mea. Lasă-mă mai întâi să-mi termin propoziţia şi apoi poţi să-mi dai sfaturi. Mulţumesc!

Vreau un baiat care sa imi strice rujul de pe buze Nu rimelul de la ochi

Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

Cand esti singur, asta nu inseamna ca esti slab - asta inseamna ca esti destul de puternic ca sa astepti ceea ce intr-adevar meriti

Toate greselile pe care le comit au o explicatie: "Traiesc pentru prima data".

Numai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. Nu-l cred, dar totusi eu l-am intrebat: Plangeai, cand ma inselai?

Cind cuprinzi o fata cu bustul mare... intr-adevar simti ca intre voi ceva exista.

Barbatii intodeauna doresc sa fie prima iubire a unei femei – femeile doresc sa fie ultima poveste de dragoste a barbatilor

Tot respectul pentru baietii care au curajul să spună : Nu pot, am prietena şi o iubesc...

Uneori adevărul te răneşte, dar te face să te simţi liber.

De regula in spatele cuvintelor "pur si simplu ti-am scris, pur si simplu te-am sunat, pur si simplu ne primblam" se ascund lucruri deloc simple.

Inima unei femei nu e niciodata libera. Ea ori simpatizeaza, ori iubeste, ori... incearca sa uite!

Să te laşi de iubit, e ca şi cum te-ai lăsa de fumat - parcă totul e sub control până nu te îmbeţi

Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!

Mă uit la el, nici măcar nu îmi pasăpoate totul ar fi fost altfel dacă ar fi ştiut să iubească!

Bucură-te întotdeauna de lucrurile marunte, intr-o zi o să priveşti în urma şi o să-ţi dai seama că au fost cele mai mari bucurii

Ea: Descrie-ma in doua cuvinte El: A mea!

| Alynush32 explică (pentru Flaviian):

Ai dat prea multe nici nu cred ca o sa le citesc pe toate laughing

9 răspunsuri:
| zuumy a răspuns:

-Desi am fost trista de prea multe ori am reusit sa transform alb-negru in culori
-cand viata e alb-negru coloreazo!
-cand vioata iti da o palma, da-i o floare, data viitoare va face si ea la fel
-be happy all the time
-criza de statusss!
-vreau o viata noua...si de restul caramelee!
-pentru lume poti fi cineva dar pentru cineva poti fi intreaga lume
-Ie3eei.I'm happy today.laughing
>>sper ca te-am ajutatbig grin:*

| Vale1Biebs a răspuns:

Ce zici de astea
Dragostea ta ma cheama la tine

Rau cu rau, dar mai rau e fara rau. Cine l-ar putea inlocui pe dobitocul
tau!?

Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

I love you...I need you...I vrea-o tu

Regulile pe trecerea de pietoni. Verde - mergi, rosu - fugi

Barbatul ideal al timpurilor noastre intotdeauna face primul pas. Da LIKE la poza

Funda?

| Vale1Biebs a răspuns:

Ce zici de astea
I love you...I need you...I vrea-o tu

Barbatul ideal al timpurilor noastre intotdeauna face primul pas. Da LIKE la poza

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte

Nu cauta fericirea, creeaz-o

Am nevoie de o vacanta de 6 luni, de doua ori pe an

Eu nu sunt singur... sunt intr-o relatie de durata cu distractia si libertatea.

| Flaviian a răspuns:

Ha ha ha.ce glumeata esti

| Alynush32 explică (pentru Flaviian):

Presupun ca ai spus asta ironic, nu? tongue In primul rand mi-e lene sa citesc atatea si in al II-lea deje nu imi prea plac primele si e clar ca nu imi vor place asa de mut celelatle tongue

| Flaviian a răspuns (pentru Alynush32):

Da tie ce iti place fatuca lui tata?tongue

| Alynush32 explică (pentru Flaviian):

Ma ca sa nu zici ca`s rea ti-am dat funda si imi plac anumite chestii, nu toate.

| Alynush32 explică:

Dar sa nu fie plictisitoare si fara inteles happy