| VadMelodii a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot sa fac rost de 1.200 lei pentru o bicicleta noua am doar 13 ani?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Suma este cam doua salarii de bugetar si cred ca numai familia te poate, eventual, ajuta! Dar, daca ne intrebi, e clar ca ai incercat cu familia! Ai putea sa faci mici servicii celor din familie, vecinilor, prietenilor si in timp ai putea sa-i economisesti! (probabil ca atunci cand ii vei avea vei depasi varsta bicicletei si iti vei dori masina!)

10 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Bine, dar de ce 1200 de lei? ca am vazut ca sunt biciclete si la jumatate din pretul asta... :-s

| rosto a răspuns:

straight face a, acum esti snob. nu te supara, nu o zic cu rautate, dar o bicicleta la 3-4 milioane ce are? adica hai sa iti zic un lucru. pe mine, care na, am salariu nu m-a lasat inima sa dau 4 milioane pe o bicicleta, nu stiu cum tu ai pretentii sa iti iei bicicleta la 1200 de lei. da-ti si tu seama ca sunt foarte multi bani, foaaaaarte multi

| Doddel a răspuns:

Cum sa-ti dea 1. 200 pentru bicicleta? unu la cateva milioane ce arE?
nu merita 1. 200 o bicicleta

Răspuns utilizator avertizat
| VadMelodii explică:

E cel mai ieftin bmx eastern bikes dupa bmxmagazin.ro

| VadMelodii explică:

Nu imi iau la 4 milioane pentru ca este foarteee grea si se rupe repede daca incerc sa fac scheme cu ea

| VadMelodii explică:

Mi-am luat un bmx la 400 lei pe care l-am imbunatatit si acum e mult mai bun decat bmx-ul care il vream

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

E usir, de la paranti, iar daca parintii nu sunt de acord sa-ti dee bani atunci le spui ca vrei o bicicleta noua ca cadou de ziua ta(asta daca ziua ta se apropie iar daca nu le promiti ca inveti foarte bine la scoala anul acesta sau inventeaza si tu ceva) cred ca esti smecher si te vei descurca, eu tot am 13 ani asa ca te inteleg, succeswinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Milogeste-te de parinti pana ii lasa inima sa-ti dea. Si in privinta bicicletei ai dreptate sa dai mai mult, gandeste-te o bicicleta la 400 de lei te tine un sezon, si o schimbi de 3 ori (pentru 3 sezoane) = 1200 de lei. Mai bine iti ei direct o bicicleta buna care sa te tina 3 sezoane in aceeasi bani si in plus gandeste-te la 3 sezoane placute in comparatie cu unul neplacut.Si sa fac o mica paranteza @rosto exista biciclete care valoareaza mai mult decat masinile existente pe piata romana (a se citi Dacia).

| kRiP7ID a răspuns:

1200 lei e cam mult pentru o bicicleta... NOUA... maxim poate ajunge la 600 una foarte frumoasa! dar atatea milioane o bicicleta! Esti sigur ca atata costa!? ORIKUM MOMENTAN NU POTI OPTA PENTRU NIMIC ALTCEVA > sa ceri ajutorul parintilor!