| iLov3pitik1 a întrebat:

Vreau statusuri de indiferenta, dragoste, viata de zi cu zi. Cel mai bun raspuns

23 răspunsuri:
| Andyandy_adyAdyady_1991 a răspuns:

Scri pe google

:*

Răspuns utilizator avertizat
| 1Dana1 a răspuns:

* Nu ma crezi in stare? nici O problema.Nu ma cred nici eO.da` fereshte`te de ziua in care O sa prind tupeu

*.Ma inVidieZi'. InceaRca Sa fII maI buN daca potZs'.Nu iti plAce' cum ma imbRac.Nu te uita'.Te deraNjeaZa limBaju meU.Nu ma AsculTa fraiere'

*CaRaCtErUl tAu nAsHpEt ma InSpIrA Sa`ti dAu jEt

Am auzit ca lumea vorbeste km mult... nu am timp sa ascult. nu am timp de vorbe'n vant. si barfe. toate astea... nu au km sa ma afecteze. asa e. lasa'i sa comenteze. invidiaa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Copilaroasa? Da pentru ca imi placetongue Matura? Doar cand vreaubig grin Nebuna? Tot timpul. Prieteni mei? Cei mai tari oameni:X Vrei sa-mi fi prieten? Demonstreaza ca meriti :] ---

Poate am aere in cap,asta e problema mea. Nu poti sa ma suporti,asta e problema ta :] Nu ma cunosti,nu mai comenta devilAi grija de viata ta, nu de-a mea

Nu mai sunt fetita pe care o Stiai u`mai Demult Poate nici n`ai observat De la un timp am Mai crescut Aqum tipa ca M`ai pierdut!

Sunt fitoasa si am stil, fata, spate, si profil...sunt o fetita cuminte si te fac doar din cuvinte. funda:X...

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

Ce unii au si nu apreciaza. altii isi doresc si doar viseaza!

spuneti ca nu ma suportatzi dar va uitatzi la mine de parca miatzi fi fani.

oate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

*Este treaba Mea Pe cine iubesc.Este treaba mea cu Cine Vorbesk.Crede-ma,Nu ma Intereseaza Ce vrei sa-mi Spui nu Prea Conteaza

**uita`te atent nu insistent priveste dar nu aTinge tE pot respinge! viseaza. doreste! Dar In realitate Nu Ma Poti AtIngE!

• Si daca nici acum nu o sa`mi spui buna, am prietene care ma suna sa-mi zica,, Fattta esti de 100 de ori mai buna! "; x

Daca eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

atunci cand ti-este greu si lumea te barfeste asculta sfatul meu traieste si iubeste.

D cate 0ori vd ca visele s sfarsesk, d atatea 0ori m ambitsi0nez sa reusesk.Am drumul meu sh asta nu s va schimba. #
s aude 0o v0ce: Sperantsa m0are ultima! "

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Incearca` sa zambesti`, urmeaza` sfatul`?:"Fii fericit`, toate` trec bah, da`le dracu `!?"

. o dau` in *** de lume `. ca eu oricum nu fac nimic din ce mi se spune … o dau in *** de viata. ca azi sunt in spate da maine sunt in fata `!; x

Credeam ca si pe tine te'am pierdut. dar mi-am dat seama ca nu pot pierde ce nu am avut!

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,

Ma barfesti si-mi zambesti stai linistita nu ma jignesti chiar ma amuzi cat de putin gandesti

*ma urasti?~problema ta!~ma copiezi? haa.nu'mi ajungi la picioare! ma iubesti? si eu pe tine!~un sfat?~nu te lua de viata meah! te-am amagit?~scuze!~te-am jignit?~bv mie!

*va veni timpul cand o sa vorbim din nou,eu o sa rad de multe iar tie o sa iti para rau

*Ceea Ce esti Tu,eu Pot fi Oricand, Dar ce Sunt Eu, tu Nu Vei putea Fi Niciodata

*Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca… dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta

*are impresia ca eu stau sa il astept...dar de fapt eu ma indepartez incet...se uita atent.ma priveste cu regret,, asupra mea numai are nici un efect

*unii pot sa uite ce ai facut pentru ei...ce le-ai spus... dar niciodata ce i`ai facut sa simta

de cate ori ma vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot! Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost! Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.

#Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’ti trece prin cap, stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii

#Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X

#. plang in hohote de ras. day everyday. auzi bey.[!? ]. hey! da-te`n morttzii taii

#Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa? iubesc, zambesc din nou e tot ce conteaza

#Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine tu mai existi oare?

#Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoana care vrea atât de multe si obtz

#*** what yu heard and *** who you heard it from

#Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit

#Diferita, nu poate fi comparata, Nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata. Greu sa ajungi la ea, firesc. Sunt multe ca ea, dar nu toate stralucesc.

~Pentru mine exista doua categorii : prima {prietenii} pe care ii iubesc mult si a doua categorie care se inmulteste pe zi ce trece {gunoaie}.

#Un zambet azi, un zambet maine, totu`.i dat uitarii. Iar problmele ce.au fost cad sub semnul intrebarii

Sper sa-ti fie de folos x

| aalleexandra a răspuns:

Uite mai bine iti dau saitul ca nu stiu daca o sa-ti placa cele care le aleg eu http://sweety-things.weebly.com/ eu de aici le iau is foarte frumoase (sper sa te ajute)

| mihaelaa18 a răspuns:

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Si ti-as pune intrebari multe.dar stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "…."…

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Ma vrei inapoi? Eu nu, iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang. Am mai crescut

Poate ca m`am schimbat.Poate m`am saturat.Poate nu vreau sa aud. Poate ca imi e de ajuns. Poate ce a fost s`a dus.

Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase, sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost!

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea...Si`si zicea`.:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

El n-a uitat-o caci nu poate, dar e in zadar orice acum, el o viseaza-n orice noapte.

Mereu vei căuta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.

Din dorinta de a fi destul de buna pentru tine, am devenit mult prea buna pentru tine.

Si UnEoRi vReAU sa Te uiT ...DoAR Ca aTuNcI cAnD ma UiT La tInE ...InCeP sa UiT pE loc fApTuL Ca TrEbUiE sa uIt de tINe.

Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Iti amintesti?-iti placea sa ma vezi razand.Eu tot cu zambetu`am ramas tu tot cu mine`n gand.

A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult...

Te'ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi. Daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi?

am trecut prin viata ta, uita`ma de vei putea!

Mi`e dor de tine uneori...iar dorul asta de uneori se intinde pe zile intregi...

I`as spune lucruri si secrete pe care nimeni nu le-ar mai stii.

Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc...Si zambesc pentru ca sunt cu tine.

Telefonul vibreaza.un mesaj de la el ` Un mesaj de "noapte buna pui,sa fii cumintsel"

Ai grija de zambetul meu...

Urasc atunci cand trebuie sa te las sa pleci...

. ai privit`o in ochi ultima oara.te ruga sa nu o uiti.

Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

Eram in stare. intr-n zambet sa gasesc raspuns la orice intrebare.

Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

cand iti va fi dor de mine, aminteste`ti un singur lucru, mai lasat sa plec!

Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau pe strada "buna", am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

felul in care arat te face sa ma iubesti?! nu multumesc, poti sa ma parasesti!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi

de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Tot ce pierdem. pierdem pentru totdeauna! Ceea ce nu traim la timp, nu traim niciodata!

Cine se Naste CresTe.Cine creSte iubeste. Cine Iubeste Sufera. Cine sufera reGreta.Cine regreta mOare. Caci viata e Un vis.Visul o Speranta.iar speranta nu Se pierde niciOdata

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!

•Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x"

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| denyswk a răspuns:

E nevoie de ani ca sa ai incredere intr-o persoana si cateva secunde pentru a o distruge.
Bruma ucide florile asa cum uitarea ucide prieteniile!
Prietenii vin si pleaca... Dusmanii se aduna.

Inima mea e mica, mica dar dragostea mea e Mare! ♥ ♥
Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
Zâmbeşte... vremea şi vremurile nu te pot impiedica să ai soare în privire!
Un pic de adevar în spatele unui "Glumeam". Un presentiment în spatele unui "Nu ştiu". O emoţie în spatele unui "Nu-mi pasă" şi întotdeauna o durere în spatele "Da, totul este ok
Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin,pentru mine ai fost tot, eu pentru tine prea puţin
Si poate ai dreptate poate n`am in viata scopuri.
Nu mai pot sa traiesc fara tutun, alcool si droguri.
Azi in urma voi lasa zilele din viata mea, clipa cand eu te am pierdut, ziua cand te am cunoscut.
Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput
Nu imi da sfaturi straight face stiu sa gresesc si singura... * Nu ma crezi in stare? nici O problema.Nu ma cred nici eO.da` fereshte`te de ziua in care O sa prind tupeu

*.Ma inVidieZi'. InceaRca Sa fII maI buN daca potZs'.Nu iti plAce' cum ma imbRac.Nu te uita'.Te deraNjeaZa limBaju meU.Nu ma AsculTa fraiere'

*CaRaCtErUl tAu nAsHpEt ma InSpIrA Sa`ti dAu jEt

Am auzit ca lumea vorbeste km mult... nu am timp sa ascult. nu am timp de vorbe'n vant. si barfe. toate astea... nu au km sa ma afecteze. asa e. lasa'i sa comenteze. invidiaa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Copilaroasa? Da pentru ca imi placetongue Matura? Doar cand vreaubig grin Nebuna? Tot timpul. Prieteni mei? Cei mai tari oameni:X Vrei sa-mi fi prieten? Demonstreaza ca meriti :] ---

Poate am aere in cap,asta e problema mea. Nu poti sa ma suporti,asta e problema ta :] Nu ma cunosti, nu mai comenta devilAi grija de viata ta, nu de-a mea

Nu mai sunt fetita pe care o Stiai u`mai Demult Poate nici n`ai observat De la un timp am Mai crescut Aqum tipa ca M`ai pierdut!

Sunt fitoasa si am stil, fata, spate, si profil...sunt o fetita cuminte si te fac doar din cuvinte. funda:X...

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

Ce unii au si nu apreciaza. altii isi doresc si doar viseaza!

spuneti ca nu ma suportatzi dar va uitatzi la mine de parca miatzi fi fani.

oate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

*Este treaba Mea Pe cine iubesc.Este treaba mea cu Cine Vorbesk.Crede-ma,Nu ma Intereseaza Ce vrei sa-mi Spui nu Prea Conteaza

**uita`te atent nu insistent priveste dar nu aTinge tE pot respinge! viseaza. doreste! Dar In realitate Nu Ma Poti AtIngE!

• Si daca nici acum nu o sa`mi spui buna, am prietene care ma suna sa`mi zica,, Fattta esti de 100 de ori mai buna! "; x

Daca eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

atunci cand ti-este greu si lumea te barfeste asculta sfatul meu traieste si iubeste.

D cate 0ori vd ca visele s sfarsesk, d atatea 0ori m ambitsi0nez sa reusesk.Am drumul meu sh asta nu s va schimba. #
s aude 0o v0ce: Sperantsa m0are ultima! "

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Incearca` sa zambesti`, urmeaza` sfatul`?:"Fii fericit`, toate` trec bah, da`le dracu `!?"

. o dau` in *** de lume `. ca eu oricum nu fac nimic din ce mi se spune … o dau in *** de viata. ca azi sunt in spate da maine sunt in fata `!; x

Credeam ca si pe tine te'am pierdut. dar mi-am dat seama ca nu pot pierde ce nu am avut!

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut,

Ma barfesti si-mi zambesti stai linistita nu ma jignesti chiar ma amuzi cat de putin gandesti

*ma urasti?~problema ta!~ma copiezi? haa.nu'mi ajungi la picioare! ma iubesti? si eu pe tine!~un sfat?~nu te lua de viata meah! te-am amagit?~scuze!~te-am jignit?~bv mie!

*va veni timpul cand o sa vorbim din nou,eu o sa rad de multe iar tie o sa iti para rau

*Ceea Ce esti Tu, eu Pot fi Oricand, Dar ce Sunt Eu, tu Nu Vei putea Fi Niciodata

*Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca… dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta

*are impresia ca eu stau sa il astept...dar de fapt eu ma indepartez incet...se uita atent.ma priveste cu regret,, asupra mea numai are nici un efect

*unii pot sa uite ce ai facut pentru ei...ce le-ai spus... dar niciodata ce i`ai facut sa simta

de cate ori ma vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Nu sunt perfecta … nici nu vreau … nici nu pot! Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca n.are rost! Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu.ti place eu n.am sa plang.

#Privire de gheata, te vad ca’n ceata, privesc si tac stiu ce’ti trece prin cap, stiu deja ce gandesti din barfe vorbesti, nu te mai amagii ca te vei ranii

#Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea, Daca e a lui Nu poate fi si a ta!; X

#. plang in hohote de ras. day everyday. auzi bey.[!? ]. hey! da-te`n morttzii taii

#Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa? iubesc, zambesc din nou e tot ce conteaza

#Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine tu mai existi oare?

#Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoana care vrea atât de multe si obtz

#*** what yu heard and *** who you heard it from

#Am boala pe tot ce nu-mi place, Asta ma face isteric Da nu sunt indiferent Si ce am, Am pe merit

#Diferita, nu poate fi comparata, Nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata. Greu sa ajungi la ea, firesc. Sunt multe ca ea, dar nu toate stralucesc.

~Pentru mine exista doua categorii : prima {prietenii} pe care ii iubesc mult si a doua categorie care se inmulteste pe zi ce trece {gunoaie}.

#Un zambet azi, un zambet maine, totu`.i dat uitarii. Iar problmele ce.au fost cad sub semnul intrebarii
Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Si ti-as pune intrebari multe.dar stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "…."…

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Ma vrei inapoi? Eu nu, iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang. Am mai crescut

Poate ca m`am schimbat.Poate m`am saturat. Poate nu vreau sa aud. Poate ca imi e de ajuns. Poate ce a fost s`a dus.

Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase, sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost!

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea...Si`si zicea`.:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

El n-a uitat-o caci nu poate, dar e in zadar orice acum, el o viseaza-n orice noapte.

Mereu vei căuta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.

Din dorinta de a fi destul de buna pentru tine, am devenit mult prea buna pentru tine.

Si UnEoRi vReAU sa Te uiT ...DoAR Ca aTuNcI cAnD ma UiT La tInE ...InCeP sa UiT pE loc fApTuL Ca TrEbUiE sa uIt de tINe.

Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Iti amintesti?-iti placea sa ma vezi razand.Eu tot cu zambetu`am ramas tu tot cu mine`n gand.

A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult...

Te'ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi. Daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi?

am trecut prin viata ta, uita`ma de vei putea!

Mi`e dor de tine uneori...iar dorul asta de uneori se intinde pe zile intregi...

I`as spune lucruri si secrete pe care nimeni nu le-ar mai stii.

Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc...Si zambesc pentru ca sunt cu tine.

Telefonul vibreaza.un mesaj de la el ` Un mesaj de "noapte buna pui, sa fii cumintsel"

Ai grija de zambetul meu...

Urasc atunci cand trebuie sa te las sa pleci...

. ai privit`o in ochi ultima oara.te ruga sa nu o uiti.

Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

Eram in stare. intr-n zambet sa gasesc raspuns la orice intrebare.

Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

cand iti va fi dor de mine, aminteste`ti un singur lucru, mai lasat sa plec!

Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau pe strada "buna", am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

felul in care arat te face sa ma iubesti?! nu multumesc, poti sa ma parasesti!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi

de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Tot ce pierdem. pierdem pentru totdeauna! Ceea ce nu traim la timp, nu traim niciodata!

Cine se Naste CresTe.Cine creSte iubeste. Cine Iubeste Sufera. Cine sufera reGreta.Cine regreta mOare. Caci viata e Un vis.Visul o Speranta.iar speranta nu Se pierde niciOdata

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!

•Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x"

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| geogeorgi36_3398 a răspuns:

Invata fraierii sa pretuiasca, adevaratele valorii, ca nu toate tipele sexy sunt comori

| xRebecaaa a răspuns:

Egoista e cuvantul ce ma defineste cel mai bine. N`as lasa pe nimeni sa te ia de langa mine!
#.Nu mai vreau sa te aud. :] Nicii pe tine nicii cum minti`.
#.Este locul in care intotdeaunna m`am intorsss ` Tu ma aduci la normal cand simt ca`s intoarsa pe doss.
#. Cand aii pe ciinneeva langa tiinee`nu stii sa apreciieziii` realizeziii ca fara el ti.e greu de`abia dupa ce il pierzi`!
#. Realiiizeziii cat de mult iti lipsesteee acel cineva care zii de ziii itiii zambeaa si in sufletul luii te iubbea chiar daca nu-ti spuneea
#.Ii era greuuu ca te iubbeste sa iti spuna ` ii era greu sa te priveasca in ochiii, sa te ia de mana
#.Ca si tuu tiii la el poate mai mult decat tine el la tine asa ca fa tu primul passs`aiii incredere in mine`
#. zii de ziiii` pass cuuu passs. te gandestiii, ca el te iubeste si tu il iubbestii`

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu estidoar personajul,Eu fac tot filmul

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!

Si cand credeai c-o poti distruge. Te uiti la ea, zambeste si e dulce

Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei

Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fix In Cot De Tine

Te provoc sa' ti arati adevarata valoare. Faptele.Nu vorbele te fac sa fii mare

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta.Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu Te caut nu TE SuN. Nu cA sa ma rAzBun …

[. stii? Orice s`ar intampla EA mereu va lupta]

Mai bine lasa Fa`te ca nu`ti pasa!

`Voi Juca DuR...Chiar`Daca`Ma va Durea!

Deviza lumii mele este:
-Zambeste si Ataca []
-Triseaza si Castiga []

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `! ""

. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`.

Un look d bad g! rl. O inim@ d goOd chiLd. Eu pot sa fiu ca si tine Oricand. dar tuh qa mine Niciodata.

E atata de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

Ji daca nu te mai uitSi la mine Ce? mahh stiu ca esti cu ea si la mine salivezi! :*

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare; acum nu-ti convine dar incet, incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

A fosst frumooos :X, recunosc dar m`ai pierdut c`ai fost prea prost

Intelege` ca eu nu vreau doar o relatie de`o vara. Inima mea nu bate doar` cand e frumos afara!

M-ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de ales.Dar a venit altul...mult my bun bineinteles

Daca ai nevoie de mine nu sunt aici. strig-o pe ea poate isi face griji!

si-ar fi mai simpluu` si mai usor, sa nu-ti pesee` uneOri :-J!

Eu si Tu?! Neah. Eu si atat!

Ce repede ai uitat!

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi[]

Imi pare rau de ce s-a intamplat ~ Imi pare rau de noi cateodata

?¦ Zambete`n excess! N`avem nici un motiv serios d stress ¦?

>Zambeste[, maine poate fi mai rau!

""... unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!""

Traieste clipa! xD

" Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

De astazi va fi mai bine

~ Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit. :]

Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee!'

Te trezesti din vis, si vezi, totul e schimbat, copacii s.au vestejit, si cerul e înnorat.

Cui ii pasa de ceea ce fac eu?
Cui ii pasa de ceea ce zic eu?
Eu sunt asa si asa voi ramane
Niciodata nu ma voi schimba[]

De ce fiecare clipa de fericire trebuie sa o platesti în lacrimi?

Nu stiu[]Te`ai inchis in tine[]
Parca...Parca ti`e frica de ceva[]
Uneori... uneori simt ca...ca ti`e frica de iubirea mea[]

Uita`ma! Eu asta am sa incerc ca fac![De`as puutea.Macar]

Hai Bye`Bye.Ramai ca bine.Vezi ca intreaba curvele de tine [].

Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!:

Chiar as plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

If you hold my ` hand! ´°. I will` take you away! ´°. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´°; x :*:* ]"

Azi am inteles ca dragoste nu'nseamna numai fericire[]

# Ramai cu ea. asta ai ales merg pe drumul meu. Al tau?! Scumpule, e in celalalt sens.

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti...

Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stii

Nu incerca sa minti Ca a fost o Oarecare.Stiu ca amintirea Ei inca te doare[]

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat...

• Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot •

Nu mai cred in povesti`.Si Oricum` povestea` este` clara` Daca` nu mai` sunt` interese`. Drumurile` se separa`!

• Tai`o! Pleaca! Cara`te! Dispari!
Zbori! Sterge`o! Calc`o! Evapora`te!
MoRi!
Da`ti foc.Fa`te sCrum.Arzi in culori.
Stinge`te si sufla`te singur ca imi dai fiori! ][:-s][•

Un tOast ` pentru ` noi´. Pentru`cei care ne'au avut ´ Pentru ´ Bulangii care ne'au pierdut si ´ Pentru:O` nOrOcosi´ :* ce urmeaza s'ne aibe! :X

Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista!

@. Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!

In continuare crezi ca totu` iti apartine [ ] Poti sa ai orice dar nu si pe mine [ ] –":->:-p

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec!

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

Ceea ce crezi tu Conteaza prea putin pentru mine oricum fac tot ce imi vine Nu urmaresc chiar sa va displac Dar refuz sa va fac pe plac •

"N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand!

M'ai uita-te odata la mine Chiar crezi ca 2 vorbe ma pot aduce langa tine? Am de unde alege Tu nu esti unicat Pot gasi baietii kA tine la fiecare colt!

"Ai avut`o de mult Dar acum n`o mai ai Ai incercat s`o inlocuiesti Dar nu puteai Caci o iubeai :X"

~ [] poti sa tipi ca nu te aud poti s plangi ca nu te vad poti sa pleci ca nu t caut poti sa faci c vrei ca nu`mi mai pasa [] ~"

"Oriunde ai fi Oriunde te`ai afla Nu vrei decat o domnisoara Care seamana cu ea "

Nu mai e ea fetita ce tacea astazi Spune PA,ieri poate ii pasa!

"NU'ti spun ca altele: Te rog mai avut,mai pierdut acum ma vrei dar NU se mai poate,oricare ar fi ea,NU va purta niciodata amprenta MEA!

Du`te. somn usoFa bine in viata mea sa nu te mai strecori Daca vrei sa mai dai ochii cu mine sa stai retine Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

O vezi? nu e trista,chiar deloc zambste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa amica TA! •

Oriunde,Oricum Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!"Stie ca ai face orice sa o ai,Dar ea iti zambeste frumos Si iti zice: Tay`Tay!"

orice` ai face tot` n`ai putea uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu` Ea e` cea care` a avut` mereu` grija de sufLetu` tau`!

Deschide ` ochii` ´ş Fa o mica analiza ´ş >; d < O sa afli` intr-o ` zi;-j Ca ti-ai dat ` prietena` pentru o ****

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte

at e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Un autograf` mai Tarziu` Acum o sa-ti arat Ce faTa | REA | poT Sa fiu` Cu fite Si` Cu aere` O Sa fii pe Spate | FRAIERE` |` •

Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti,sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar,ci prefera caracterul care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete,prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU
Funda?batting eyelashes

| angel_2962 a răspuns (pentru xRebecaaa):

Dar multe sunt copiate de mai sus

| xRebecaaa a răspuns (pentru angel_2962):

Interesant thinking Eu nu am luat de mai sus. eu le-am luat d p un site.

| snezanr a răspuns (pentru lovelylife):

Imi place mult raspunsu tau!big grin

| snezanr a răspuns (pentru lovelylife):

Supper

| AndreeaDeea20 a răspuns (pentru Andyandy_adyAdyady_1991):

A scris deja pe google TPU ea a spus ca-i trebuiesc statusuri nu sa scrie pegoogle

| BreeTPU a răspuns:

Casteva statusuri destul de interesate de indiferenta poti gasi aici http://www.kissid.ro/statusuri/indiferenta.php, sau scrie pe google.

| Ghihanis_Andreea_Cosmina_1995 a răspuns:

**De simti in tine prabusirea unei iubiri, nu plange, taci si asculta... viata... inca nu s-a terminat sau poate de acum incepe cu adevarat**

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,
nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.
(っ◕‿◕)っ ♥

| R4luk4 a răspuns:

In continuare crezi ca totu` iti apartine [ ] Poti sa ai orice dar nu si pe mine [ ] –":->:-p

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec!

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

Ceea ce crezi tu Conteaza prea putin pentru mine oricum fac tot ce imi vine Nu urmaresc chiar sa va displac Dar refuz sa va fac pe plac •

"N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand!

M'ai uita-te odata la mine Chiar crezi ca 2 vorbe ma pot aduce langa tine? Am de unde alege Tu nu esti unicat Pot gasi baietii kA tine la fiecare colt!

"Ai avut`o de mult Dar acum n`o mai ai Ai incercat s`o inlocuiesti Dar nu puteai Caci o iubeai :X"

~ [] poti sa tipi ca nu te aud poti s plangi ca nu te vad poti sa pleci ca nu t caut poti sa faci c vrei ca nu`mi mai pasa [] ~"

"Oriunde ai fi Oriunde te`ai afla Nu vrei decat o domnisoara Care seamana cu ea "

Nu mai e ea fetita ce tacea astazi Spune PA,ieri poate ii pasa!

"NU'ti spun ca altele: Te rog mai avut,mai pierdut acum ma vrei dar NU se mai poate,oricare ar fi ea,NU va purta niciodata amprenta MEA!

Du`te. somn usoFa bine in viata mea sa nu te mai strecori Daca vrei sa mai dai ochii cu mine sa stai retine Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

O vezi? nu e trista,chiar deloc zambste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa amica TA! •

Oriunde,Oricum Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!"Stie ca ai face orice sa o ai,Dar ea iti zambeste frumos Si iti zice: Tay`Tay!"

orice` ai face tot` n`ai putea uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu` Ea e` cea care` a avut` mereu` grija de sufLetu` tau`!

Deschide ` ochii` ´ş Fa o mica analiza ´ş >; d < O sa afli` intr-o ` zi;-j Ca ti-ai dat ` prietena` pentru o ****

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte

at e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Un autograf` mai Tarziu` Acum o sa-ti arat Ce faTa | REA | poT Sa fiu` Cu fite Si` Cu aere` O Sa fii pe Spate | FRAIERE` |` •

Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s-au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti,sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar,ci prefera caracterul care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete,prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

| Anaalex520 a răspuns:

♥Mi-e dor sa visez in doi
♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru 1Dana1):

Da pe la scoala mai dam si noi? laughing Gramatica asta.

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute