A venit timpul, din nou, pentru userul anului!

Dragilor, am tot văzut discuțiile voastre din comunitate legate de noul user al anului. Ne-am lăsat puțin așteptați, dar știți și voi că e o perioadă tare aglomerată. Mai ales că și acest an a fost unul atipic.

Așadar, lăsați propunerile voastre în răspunsuri, puțin mai jos. Înainte de a face asta, aruncați un ochi pe userul propus să vă asigurați că îndeplinește următoarele criterii:

- să fi avut în ultimul an minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus. Termenul limită este 31 decembrie apoi vom analiza și vom valida membrii, după care va începe procesul de votare.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda încă unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să lăsăm discuțiile și să curgă propunerile, dar și autonominalizările :)

162 răspunsuri:
| TPU.ro explică:

Multumim pentru propuneri. Momentan userii sunt analizati pentru a respecta conditiile mentionate.
Vom reveni cu procesul de votare cat de curand.

| mgtow a răspuns:

Utilizatorii care spun adevarul aici desi doare niciodata nu vor fi votati. La munca cu voi nu la utilizatori anuali. Realitatea e cruda si al dracului. Regis va ramane userul anului in fiecare an pentru mine (deja e ales), omul ala a fost si va ramane un tata pentru mine, jos palaria pentru el.

| mgtow a răspuns:

Regis, merita

| darrio2007 a răspuns:

Jassmina.

| MihaelaDart a răspuns:

- darrio2007
- Salotanul
- relian
-siera1
Acestia as considera ca sa intre pentru voturile la Userul Anului, unul dintre ei ar merita. Toti au raspunsuri bune.

| cristi202 a răspuns:

Se pare ca alegerea mea tine de doua persoane controversate. Dar, mai putin conteaza ce vor zice altii, este parerea mea:
Jassmina
LovedbyGrace
Daca nu va convine, puteti schimba:
LovedbyGrace
Jassmina
happy

| relian a răspuns (pentru cristi202):

laughing aveam pretentii la tine, ori poate nu te stiam eu mai bine

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa Naty1! Nu te supara pe ea. O sa-i treaca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Felicitari!

| Simpatic a răspuns:

Eu voi nominaliza mai ales persoanele cu care am avut interactiune efectiva pe langa raspunsurile pe care le-au dat aici, chiar si prin mesaje private, persoane serioase la care am apelat pentru sfaturi in diferite domenii si au ales sa imi scrie de fiecare data. Facand aceasta paranteza si eu sunt genul de persoana care le raspunde tuturor celor care-mi scriu in privat, mai sunt si increzuti care nu o fac de asta zic ca e un lucru de apreciat sa raspunzi celorlalti si mai ales sa stii sa ajuti.
Alaturi de cei nominalizati mentionez ca ma voi nominaliza si pe mine, nu ma intereseaza sa castig la fel am procedat si anul trecut, ci doar asa vreau pentru egoul meu sa vad daca mai exista si alte persoane care ma propun si in etapa viitoare daca ma voteaza, pentru ca sunt destui pe care i-am ajutat, sfatuit, mi-am dedicat cu unele persoane timp prin mesaje private dar iata ca multi au uitat, stiti voi unii cand se vad cu sacii in caruta ii arata degetul mijlociu morarului!
Deja banuiesc si cine va castiga anul acesta, insa eu imi fac datoria de membru.

Si persoanele nominalizate de mine ar fi:

GPA
Bula
Floareasoarelui26
gabicoo
anonimg
Salontanul
mgtow
Wr3nch
darrio2007
Simpatik

ps: multumesc ca cititi asa mult cum scriu eu de obicei!

ps 2 : cine o mai nominalizeaza pe Jassmina primeste ignore din partea mea, nu poti nominaliza pe una cu gandirea ei, cea care a dat ignore la jumatate din TPU!

| Simpatic a răspuns:

Eu as dori ca nimeni sa nu aibe posibilitatea sa isi modifice vreodata nicknameul sa stim si noi pe fiecare in parte. Eu, cei mai vechi imi stiu nickul, nu mi l-am schimbat niciodata si nici nu o sa fac asta, consider ca asa cum te-ai inregistrat cu acel pseudonim bine ales sau mai putin insipirata alegerea, cu acela ar trebui sa ramanem.
Iar daca se opteaza totusi pentru a putea fi schimbat acest nickname din pagina de profil, sa fie afisat sub noul nickaname si cel vechi, tocmai pentru a sti care cum si in ce fel, pentru a ne cunoaste...nu mi se pare normal ca unii sa gresesca fata de comunitate si sa o ia de la ZERO, faptele trebuie sa aiba consecinte.
Daca vreti si cu ocazia asta lansez o propunere si unii pot sa imi scrie in privat sau sa imi fure ideea si sa creeze un topic cu aceasta referire catre administratia TPU, sa fim odata pentru totdeauna cu acelasi nick fara posibilitatea de a fi modificat mereu.
Si contul la fel cei care isi sterg sau sunt banati sa numai poata crea alt cont la fel ca pe forumuri, adica degeaba vii sa iti creezi alt cont cu alt ip daca te depisteaza ti-l baneaza si pe asta.

ℬℓøøᴆy multumesc pentru propunere!

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu.Ma autonominalizez ca de obicei.laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Flores de Mayo merită sa fie nominalizată userul anului, are cele mai bune raspunsuri si este meritul ei sa fie rasplătita de voi TPU cu aceasta nominalizare.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ea a mai fost deja în 2016.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Aia a fost demult 2016, acum suntem in 2021 si merită din nou. Sau domnul Ioandelasal este si aceasta o varianta deoarece si dînsul are raspunsuri bine documentate pe legislatie, ei doi sunt expertii TPU.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu poți fi reales user-ul anului. Și @Ioandelasal a mai user al anului în 2012. Despre dânsul am și eu o părere foarte bună, dacă nu ar mai fi fost l-aș fi propus și eu pentru titlu.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Aia a fost demult cand au fost alesi 2012 sau 2016, numai conteaza ce a fost, acum eu cred ca ar trebui din nou realesi, ca practic in afara de ei nu ai pe altcineva ca numai ei stiu exact sa dea raspunsuri folositoare si care chiar ajută oamenii, altii mai bat cîmpii nu toti suntem buni pe TPU degeaba ne batem cu pumnu in piept, unii se nolminalizeaza pe ei înșisi ca ar trebui votatilaughing aiurea cine sa i voteze, tata.

| LittlePoppy a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Poate regula ar trebui schimbata.
Ca altfel, ajung useri ca AlexDorinel sa fie apreciati doar pentru ca nu mai este nimeni pe lista.

| RAY a răspuns:

Sărbători fericite Cristiana, mămica noastră de pe TPU, un an nou ne paste, cu ocazia asta vom nominaliza userul anului 2021, la multi ani

Am analizat mai mulți useri mai ales, privind răspunsurile lor câștigătoare NU cate răspunsuri au dat, am observat ca cel mai bun user pe anul 2021 este Floareasoarelui26 care din 19 ianuarie este alaturi de noi, la 3000 de raspunsuri are 436 de raspunsuri, undeva la 11%, ceea ce este un scor bun + https://www.tpu.ro/magazin-premii/useri/clasament-general/ are si 16 monede per total si acolo e nr1

| RAY a răspuns:

Relian de ce nu le ai tu? rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor nu cred ca floareasoarelui are raspunsuri proaste castigatoare

| RAY a răspuns:

Contează și nr răspunsurilor câștigătoare, dacă răspunzi doar la câteva intrebari și 90% sunt câștigătoare degeaba, sa fii implicat în comunitate

| RAY a răspuns:

Propun sa fie nominalizați toți care au răspuns la întrebarea asta, semn ca sunt implicați în votarea userului anului, măcar sa ne votam pe noi

| RAY a răspuns:

Donna Jassmina Australia Melbourne Aprob si sustin spusele celor cu puta mica si fara un dolar in portofel care au semnat, nu am ce cauta acolo.

| RAY a răspuns:

Relian faza este omule ca eu nu te am raportat, mai glumeam cu tine, dar ai devenit paranoic, ai spus ca octavian cica sunt eu, nu poti sa afirmi asa ceva fara dovezi, ai o varsta

| RAY a răspuns:

Hexagonulpentagona ce ganduri fanteziste, eu sunt fan sf nu fantezi, orice este posibil doar prin stiinta

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa merg pe propunerea

@doctorandus

Desi sustin si eu ca ar trebui renuntat la regula
-cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși
si sa ii dam iar titlul lui @Ioandelasal ca nu exista user mai coerent ca el in raspunsuri si mai la obiect fara offtopic si alte disctutii fara sens.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Da, si eu as merge pe propunerea doctorandus pe langa Jassmina.

Si ai dreptate, insa nu cred ca exista optiunea, ca daca ai titlul de userul anului, ramai cu ala, nu merge sa ai 5 de userul anului.
Tu zici sa fie anual ales userul anului chiar daca ai fost anul trecut, ca poate anul trecut n-ai meritat, dar meriti acum, si sa fie "Userul anului 2019", userul anului 2020.

Sau poti fi acum useru anului dar la anul sa nu mai fi daca incepi sa te prostesti si sa nu mai fi activ sau sa nu mai raspunzi cum trebuie.

Si eu sunt de acord cu asta, sa fi reales oricand daca meriti, si sa scrie userul anului si anul, ca sa se stie pe ce an ai fost.

| mihai69 a răspuns:

Hmmm... n-am auzit de userul ăsta.

| mihai69 a răspuns:

Floareasoarelui26
supadeceapa

| Drimmero a răspuns:

Am venit sa citesc comentariile, un deliciu an de an cum se cearta lumea pentru nominalizarile astea. Draga admina, castigatorul pune mana pe o excursie in Bahamas, Zanzibar, lingouri de aur, o mina precum cea de la Rosia Montana sau viata de emir? Intreb ca sa imi dau seama de ce se cearta atat pentru nimic...
In alta ordine de idei vreau sa o votez pe @supadeceapa. De ce? Da raspunsuri faine, documentate si ar cam merita sa fie acolo, au fost altii acolo care nu meritau daca e sa o luam pe criterii d-astea, ar trebui sa se schimbe si aerul pe site, sa fie si tineretul acolo 'sus'.

| Drimmero a răspuns:

4 nominalizari pentru @supadeceapa, neaparat pe lista!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea stiu ce sa propun, insa presimt cam cine ar putea sa fie.

Probabil Jassmina sau floareasoarelui.
Si motivul... nu este ca "tin" cu acei utilizatori, ca nu prea am interactionat, ci ca... au raspuns mult si au incercat big grin
Iar legat de feedback-ul negativ pe care il vad pe aici despre Jassmina poate este din cauza ca aparent... nu prea isi cede decat de parerea ei, si nu a celorlalti. Chiar si in cazul in care ar trebui sa observe si sa inteleaga mai multe lucruri.

Iar floareasoarelui... aici nu prea pot sa ma pronunt, daca lumea zice ca a foat ajutata de ea, atunci asa sa fie big grin pana la urma despre asta este si ma bucur ca avem un asa utilizator happy cu un feedback pozitiv.

As vrea sa fie si Mosotti pe acolo big grin
De altfel, mereu mi-a placut cum gandeste mastadont. Nu stiu daca este eligibil, dar... daca da, il spun si pe el big grin

Iar pentru cel mai activ user o sa fie probabil... Lukasssz

Pot sa pun si pariu laughing

A. si inca o observatie, multi au spus niste nume de persoane... de treaba, dar... care oricum nu prea au cum sa iasa, si a fost mai mult doar o "simpatie" presupun.
Iar legat de cei in sensul negativ, nu vreau sa adaug nimic big grin

Succes si numai bine! ^_^
Si grija la rechini!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce rechini, Bogdanel?rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu trebuie sa aiba neaparat o semnificatie laughing suna bine.

"Baby there's-a shark in the water
But I need to get in"
Apele sunt pline de rechini... ca lumea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmmm, nu imi dau cu parerea.

Am zis pentru ca asta oricum TPU alege, pe cel mai activ user nou.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pfai... jumatate din raspunsuri nici nu au legatura cu subiectul userul anului.

Eu zic sa spunem pas laughing

** Stiu ca ar trebui sa isi rezolve problemele intre ei (ca asa ar fi normal) insa... ma cam indoiesc ca este eficient.

| Mosotti a răspuns:

Eu as propune Jassmina, da raspunsuri destul de mature.

| T0T a răspuns:

Îi voi nominaliza pe cei care cred că au răspunsuri bune sau destul de bune și deschid subiecte interesante, chiar dacă am fost de acord sau nu cu ei de-a lungul timpului. Măcar câțiva sper să respecte criteriul de activitate.

Apokales
https://www.tpu.ro/utilizator/wduk-2

halogen001
https://www.tpu.ro/utilizator/aamqfk

johnnny123
https://www.tpu.ro/utilizator/keak

sabin89
https://www.tpu.ro/utilizator/ldzo

RoCkKiD
https://www.tpu.ro/utilizator/yhvj

Inferno
https://www.tpu.ro/utilizator/jdik

Darkmagic
https://www.tpu.ro/utilizator/wtor

Pun și niște mențiuni:

Drimmero
https://www.tpu.ro/utilizator/abiiag

doctorandus
https://www.tpu.ro/utilizator/mxxg

anonimg
https://www.tpu.ro/utilizator/aagnyh

Mosotti
https://www.tpu.ro/utilizator/abunjo

SusCătreCerÎmiEPrivirea
https://www.tpu.ro/utilizator/abmqhb

relian
https://www.tpu.ro/utilizator/udvk/

minrest
https://www.tpu.ro/utilizator/aanbiv

Floareasoarelui26
https://www.tpu.ro/utilizator/abpymc/

Sper că nu am omis pe vreunul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru T0T):

Pe mine m-ai omis

| mihai69 a răspuns (pentru T0T):

Si pe mine. sad

| relian a răspuns:

Ray ce sa am omule eu? Eu nu-s curios de rahaturi de funde.Ale nu stiu cui is raspunsuri bune, zici tu, esti tu sigur c a raspunsurile cui spui is corecte? Eu cred ca bati campii.Nu ma apuc eu acu sa iti arat,nu are rost.

Vad ca tot incerci sa intri in vorba cu mine,doar ca esti blocat laughing asta sa iti fie invatatura de minte,sa nu mai evaluezi tu raspunsurile mele ca fiind eronate,fara sa si arati de ce,sa arati cum ar fi bine.

Deci cand faci o evaluare,ar fi cazu sa si arati ce este gresit,nu doara sa spui ca nu mai zic cine Da,Nu asa ca o masina automata.
Omu poate vrea sa stie pentru ce ai evalut eu si spui ca e gresit, poate vrea sa stie de cea spus gresit, poate vrea sa se corecteze, deci asa ar trebuie sa ii arati, nu sa dai note si rahaturi de oftica, ori ca asa te simti tu bine.

Referitor la cacatu..rile astea pe aici,userul lu peste prajit si alte balarii stii de ce au pus atia asa ceva pe aici?
Au pus tocmai sa se adune lumea la ei pe site,oamenilor le place barfa,scanadlu,panarama si circu,oamenilor le place sa ase certe uni cu altii,iar chestiile astea sunt exact motive pentru asa ceva laughing

Asa ca astia cu TPU stiu asta,de aia au si bagat astea,sa intre lumea la scandal,la panarama si sa le faca lor trafic.
Pe cine intereseaza ca cineva este numit userul anului? Zii si tu,cu ce te incalzeste pe tine asta?

Hai sa zic de se dadea o sticla de ulei,o punga cu faina,mai intelegeam,dar nu se da nimic, nu vad ce se inghesuie unia la premii virtuale, macar de se acorda sa zic asa premiu de craciun, ori de anul nou, cine castiga, i se da o noapte cu o fetita imbracata in mos craciun laughing ori un barbat dupa caz.

Atunci sa vezi scandal laughing asa pentru ce se cearta unia pe aici? Pe oase virtuale.Multi sa nu zic majoroteatea nici nu pot face diferenta intre cei bun sau e gresit,sa voteze ce anume? Ori ce poate o astfel de persoana sa propuna? Normal o sa propuna tot unu ca si el laughing

Ma gandeam sa anulez blocarile ce am facut unora,dar e cam greu,trebuie sa intreb pe fiecare daca stau cuminti si nu se mai ocupa cu evaluari laughing toti cei pe care i-am blocat sunt pentru ca incepuse sa evalueze toate raspunsurile mele eronate laughing si sai poti opri trebuie sai blochezi.

Ma gandeam acu sa-i las,dar sigur nu stau aia linistiti,daca aia stiu sa faca aia vor face,exact aia a facut si tu de aia te blocai.

Ma enerveaza omu care nu sta sa discute,asa normal,se apuca sa te injure,sa te jigneasca si sa iti evalueze raspunsurile,dar de stat la discutie nu-i curios.
Astia sunt multi dintre cei pe care voi astia multi aici ii nominalizati la premiile oscar TPU laughing genul ala de persoane sunt majoritatea,chiar daca voi,ori cu voi nu au facut asa,au facut cu altii,va asigur de asta.

Pt mine un om bun,o persoana ok este acea persoana care se poarta cu absolut toti oamenii la fel,indiferent ca e strain,ca e maicasa,ca e frate,ca e amic pe TPU sau altundeva.

Pe toti trebuie sai respecti la fel,trebuie sa le vorbersti la fel indiferent ce raspunsuri dau,indiferent cum scriu,indiferent cat il duce mintea, toti sunt oameni, atat timp cat nu te injura, cat nu te jigneste, cat nu se apuca ca multi sa iti evalueze raspunsurile ca fiind eronate, asta fara macar sa raspunda celui care intreaba.

Pe astia ii nominalizati voi pe aici sa iasa peste prajit al anului.Despre asa ceva este vorba, asta se intampla pe aici.
Ray omule ia-o mai usor, nu mai fii rau laughing fii mai bun, nu mai tine oftica pe nimeni, o sa te simti mai bine suflesteste.

Bafta la toata lumea, La Multi Ani tutoror si alora ce i-am blocat laughing