| Yell0w a întrebat:

Acum cateva minute am dat click pe "intrebarile mele" si mi-a aparut ca au probleme tehnice...ma rog.Am dat refresh la browser si ceva a inceput sa se downloadeze.Nu i-a luat decat cateva secunde apoi cand am dat click pe el a zis ceva de Security Warning.straight faceFisierul sau ce-o fi se numea "Fr.2".
Ce poate fii? Un virus ceva? Nu il gasesc pe nicaieri.Nici la procese nici nimic...

TPU are virusi mai nouangry?

P. s: Am Google Chrome.

5 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, doar ca am Mozilla Firefox! Se fac lucrari de maintenanta la site, deci nu te speria! Acuma poate fi vreun mic virus, dar nu o sa afecteze cu nimic PC-urile/conturile utilizatorilor! Cam asa e de obicei sa se faca lucrari... O zi buna, sper ca te-am ajutat!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Fa o chestie...da download la nimereala la un program de care stii ca nu are virusi si vezi unde se salveaza.tie cand salvezi nu iti apare o fereastra mica, care iti arata ce downladezi si unde? se poate sa fi luat ceva de pe internet care nu s-a downladat inca

| Rozette a răspuns:

Du-te la Contact in bara de sus, deasupra reclamei, da click pe " contact ", completeaza formularul cu numele si id-ul tau si scrie problema. Iti va raspunde prin mail doamna Cristina, reprezentanta TPU.sUCCES

| Yell0w explică:

Ba da.Deobicei imi apare sa dau start download da acum chiar n-a aparut nimic.A luat'o asa aiurea.straight face

| yoyois a răspuns:

Da Ctrl-Alt-Del si cauta in tab Processes daca vezi vreun proces gen"Fr.2", "msgTray" sau ceva dubios (Foarte dubios nu vrei sa opresti vreun proces de al Windows) da click dreapta si End Process (asta ar trebui sa opreasca virusul) da o scanare in calculator cu antivirusu! Incerc sa ma mai documentez.
Ps: Fisieru ce format era? (.exe.bat.iso? )