| anonim_4396 a întrebat:

Am mai intrebat odata, mult mai pe larg, dar mi-a fost stearsa intrebarea. De asta data o postez mai pe scurt, nu de alta, dar daca mi-e stearsa din nou, sa nu-mi para rau ca am stat sa scriu atita.
Avem, sau nu avem dreptul sa ne exprimam liber opiniile pe site-ul asta, avind in vedere ca mie imi dispar postarile fara sa injur sau sa fac atacuri la persoana?

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

In mod normal da! Cristina asa spune:"pe TPU fiecare are dreptul la libera exprimare"! Insa adevarul e cu totul altul!
Dar iti dau un sfat:nu te mai framanta ca nu ai cu cine!
Eu m-am convins de acest lucru!

| COD ROSU a răspuns (pentru justitiarul):

Modurile normale sunt cam anormale laughing

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Join the club!

| Abandoned2 a răspuns:

Si mie imi dispar postari, dar daca sunt sterse(pe nedrept desigur) de catre admini apare din cand in cand in caseta portocalie de profil "Raspunsuri/Intrebari sterse de Admin". V-ati plans intr-o perioada ca adminii nu intervin pe site. Ete, poftim, ca acum o fac, doar ca sa elimine postarile ce nu le convin pentru ca ii pun intr-o lumina nefavorabila.
Pentru ca mi-am permis sa-mi spun punctul de vedere despre utilizatorul neluL si Alexandra, de la administratie, in privinta titlului de Expert sau Utilizatorul Anului si am fost avertizat(chiar amenintat intr-un al 2-lea mail) de Cristina ca imi sterge contul, nu doar ca ma suspenda. Si n-am facut-o decat ipocrita pe Alexandra, ceea ce nimeni nu poate contesta pana la proba contrarie!
Numai faptul ca postez acum la intrebarea ta e un risc ce mi-l asum, caci daca il citeste vreun admin, mi-a si sters contul! Nu ma sperie pe mine asta, dar ca sa vezi ce tiranie!
Mi-a mai fost sters si un raspuns care nu jignea absolut pe nimeni, ci era unul ironic adresat unui pustan talamb pe la Tehnologie: "O varianta mai eficienta sau una optima ar fi ca tu sa te arunci de la etaj cu tot cu DVD-RW" - si reactia robotica a Cristinei(ea insasi cotrobaind printre putinele mele raspunsuri) intr-un prim mail trimis de ea mie: "De asemenea, m-am uitat prin raspunsurile tale si am observat ca unele postari nu sunt tocmai adecvate atmosferei de prietenie de pe TPU.ro.
"O varianta optima sau mai eficienta ar fi ca tu sa te arunci de la etaj cu tot cu DVD-RW"

Scopul comunitatii este acela de a ne ajuta unii pe altii si nu de a oferi astfel de raspunsuri ce pot deranja ceilalti membri ai comunitatii. De aceea, rugamintea mea este sa respecti regulamentul comunitatii si sa te comporti cat mai frumos cu ceilalti utilizatori, deoarece in caz contrar voi fi nevoita sa iti suspend contul."

E vorba despre aceasta intrebare: http://www. TPU.ro/tehnologie/cum-pot-reinstala-windows-7-pe-notebook-minileptop-de-10-6-inchi-nu-are-intrare-pentru-cd-pot-sa-pun-windows-xp/

Dupa cum clar se observa, pustiul ala analfabet m-a provocat.
Asa ca vorba stimatei doamne Ruxandra(ardnaxur1961): Welcome to the club!
P.S. Chiar deranjeaza pe cineva raspunsul: "O varianta mai eficienta sau optima ar fi ca tu sa te arunci de la etaj cu tot cu DVD-RW"?

| COD ROSU a răspuns:

Teoretic ai dreptul, practic orice cuvant necorespunzator dauneaza grav postarilor tale laughing
Vorba Ruxandrei: "Join the club!" laughing

P.S. Sunt curios cat va rezista postarea ta!?

| anonim_4396 explică (pentru COD ROSU):

Si eu. Uite spun acum cuvintul magic care face sa dispara postarile: KRON laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da. Da' ce nu stii tu, e ca l-am propus pe Kron userul anului si de atunci, tot ce postez pe blog cu numele de cod Kron, dispare.
Acum am postat o intrebare tare frumoasa, o adevarata opera de arta care la audienta ar fi putut fi batuta doar de Harrrry Poker, dar n-a apucat ca fleoshc, a disparetrî laughing

| Abandoned2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca eu sunt fan Harry Potter si nu-mi place cand cineva poceste numele acestui erou al unui minunat univers fantastic. Este un raspuns care ma deranjeaza, de aceea esti calificat pentru raportare la pagina de Contact. Sunt mai mult ca sigur ca ti se va sterge contul pentru asa ceva, ca doar e in stare Cristina laughing

| anonim_4396 explică (pentru Abandoned2):

Asa asa. Da' ca sa ai sanse, trebuie' sa fii si fan Justin Biberon, Smailey Spirtus alias Hana Muntenca si jocu' ala de a omorit neuronii copiiilor, Metil2. Si apropo, mi-a placut aia cu "atmosfera de prietenie de pe TPU" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intrebat si eu ceva asta seara, dupa ce mi-am facut cont aici. Am ramas mai mult decat uimita de replicile primite. Ori am imbatranit inainte de vreme, ori nu stiu pe ce lume traiesc. Sunt sau nu probleme cu site-ul? Vad ca userii se cam plang. Risc sa-mi caut fusta prin boscheti, sau sa imi apar fecioria (virtuala) cu o sulita facuta din ceara? happy