| seby_9489 a întrebat:

Da, intrebarea mea o sa para ciudata, dar am decis sa postez aici avand in vedere ca acest subiect luat in discutie face to face ar parea bizar avand in vedere ca romanii stiu doar sa isi bata joc de oamenii care au curiozitati, asa pe internet mai gasesti oameni deschisi care nu au teama de subiecte in gen si poti discuta liber vazand si parerile altora.

Sunt proaspat boboc, si avand in vedere despre ce o sa scriu o sa pun si niste detalii despre mine am 1, 79 sunt bine facut ( merg la sala din clasa 8-a sem 2 ), blond si am ochii albastri, avem 27 de fete in clasa si suntem 6 baieti ( nu ca ar fi o problema in ce clasa sunt laughing ), ma rog in unele ore o colega tot doreste sa se mute langa mine, si cand mergem la activitati ori ne mai vedem pe strada se lipeste de mine, da pe scurt sta lipita de mine insa de unde pot sa imi dau eu seama ca ma place nu e o fata urata si mie imi place de ea, dar avand in vedere ca e foarte sociabila si de treaba nu stiu care e diferenta chiar ma iubeste ori e comportamentul ei? Eu unul nu vad sa se lipeasca si de altii, iar in alt rand cum pot sa imi dau seama daca o fata ma place, avand in vedere ca pe majoritatea ii fac sa rada )) nu prea iti dai seama, chelner sa vina injuraturile!

Răspuns Câştigător
| Anca6991 a răspuns:

Nu poti fi sigur daca te place la modul ala, dar daca e asa apropiata de tine inseamna ca cel putin te simpatizeaza suficient incat sa ii placa sa fie in preajma ta. Am inteles ca esti un tip amuzant, incearca sa faci glume gen "stiu ca ma placi" sau "ne-ar sta bine impreuna", stii cum e vorba aia, in gluma se spune adevarul, si asa nici nu o sa dai in penibil parand niste glume nevinovate. Sau poti intreba o prietena de-a ei daca te place, dar la fel risti sa "te faci de ras". Bafta!

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate fata e in limba dupa tine, nu stie sa se comporte civilizat asa ca se fastaceste pe langa tine, in locul tau i-as face jocul, apoi mi-as face de cap cu ea in pat

| sofisis a răspuns:

Nu vad ce e asa subiect de dezbatere si de ce consideri ca romanii sunt atat de idioti si ingusti incat sa nu poata sa iti spuna ca fata te simpatizeaza si acum asteapta semnale mai concrete si de la tine.

Ce era asa mare drama aceasta intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, inteligent sigur nu esti. Si mai ai si degete groase...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa lamurim o treaba : ii place sa stea in compania ta, esti un tip amuzant, vrea sa stea mai mult timp alaturi de tine, deci ii oferi si siguranta.Eu as da ceva "teste" mai mici sa vad cam ce ar vrea. De exemplu spune-i ca-ti place de o fata timp de o saptamana.Continua cu ideea asta si spune-i cat de atragatoare e fata respectiva.Neaparat sa-i spui ca e amuzanta,lipicioasa,etc,etc ( EXACT CUM E EA ), fara sa -i spui direct ca "vezi ca e exact ca tine". Ii arati poze, bla, bla. Dupa o saptamana daca sesizezi schimbarea ei brusca te place, daca e tot asa esti in friendzone.Bafta cu gagica!

| Kriss96 a răspuns:

Eu cred ca te place. Ca fata si eu fac la fel. Nu conteaza ca e sociabila sau nu atata timp cat se lipeste doar de tine. Daca ar face-o din prietenie ca asa e ea cu siguranta ai vedea ca se lipeste de alti 10 baieti.

| seby_9489 explică:

Imi pare rau daca am greseli gramaticale insa am niste degete mari si nu sunt un prieten cu smartphone-urile

| seby_9489 explică:

As da funda la mai multi insa nu pot, tipu care zicea de sex am doar 15 ani mai am timp