| anonim_4396 a întrebat:

Am observat de ceva timp ca mi se sterg 9 din 10 intrebari pe motiv de caracter irelevant, dar ce inseamna caracter irelevant pana la urma? nu injur, folosesc termeni medicali, termeni gasiti in dex, etc. nu ma deranjeaza administratoarele TPU, ma dezamagesc userii TPU. daca mergi pe principiul asta, ar trebui desfiintat tot site-ul, dar nu se baga de seama, ca aia au probleme reale, pai poate si eu am probleme reale, fie ele si mentale, de ce se cenzureaza asta? TPU cenzureaza diversitatea si problemele mentale? Nici administratorii TPU nu au reusit sa imi raspunda la intrebarea "ce inseamna caracter irelevant?" deci asta inseamna ca tine de opinie personala, rezulta cenzura, nu?
adica TPU incalca constitutia care imi ofera dreptul la libera exprimare. deci ce inseamna caracter irelevant?

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Si mie mi s-a sters o intrebare.Nu am jignit pe nimeni, nu era publicitate sau spam, nu era piraterie si nici un caz nu rezolvam teme.
Asa ca fii linistit; nu esti singurul.Dar m-am oficat putin.

| BiuL a răspuns:

Caracter irelevant adica intrebarea e fara sens, fara rost. De exemplu e fara sens sa pui o intrebare pe TPU de genul cum va fi maine vremea? Cand exista emisiuni meteo si siteuri care te lamuresc una doua. O intrebarea e irelavanta atunci cand faptul de a raspunde la ea ar fi o simpla pierdere de timp ca intrebarea e pusa asa de umplutura, de plictiseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce categorie le-ai pus.
Mie mi s-au sters de la Trivia/Amuzante si mi s-a scris la motiv chestia asta.
Ma gandesc ca nu s-au amuzat deloc si de aia. Cam asta inseamna 'caracter irelevant' la T/A, cred.
La alte categorii nu stiu ce sa zic.

| Terentee22 a răspuns:

La fel de bine puteai sa-mi si stergi intrebarea, in loc s-o muti, aveam nevoie de un raspuns pertinent nu unul robotizat.

| white93 a răspuns:

Obligatiile utilizatorului
Utilizatorul este responsabil de propriile actiuni precum si de consecintele pe care acestea le pot avea, in urma publicarii materialelor pe care le incarca si punerii la dispozitie in mod public pe contul oferit de companie. Utilizatorul se obliga:
a) sa nu incarce, posteze, difuzeze sau transmita orice continut pentru care nu are dreptul legal de transmitere sau difuzare in orice conditii, sub orice sistem juridic, romanesc sau strain sau determinate de relatii contractuale sau de incredere cum sunt informatiile confidentiale, cele aflate sub incidenta drepturilor intelectuale, aflate sau dezvaluite ca parte a relatiilor de serviciu sau aflate sub incidenta acordurilor de confidentialitate);
b) sa nu publice material cu drept de autor, daca nu este el insusi autorul sau daca nu are permisiunea autorului de a publica materialul respectiv;
c) sa nu publice materiale obscene, defaimatoare, de amenintare sau rauvoitoare fata de un alt utilizator, persoana fizica sau juridica;
d) sa nu publice continut explicit sexual sau avand conotatie sexuala;
e) sa nu publice materiale care contin virusi, viermi, cai troieni sau orice alte programe informatice cu intentia de a altera, distruge sau afecta in orice mod informatii sau sisteme informatice;
f) sa nu promoveze sau furnizeze informatii care sa incurajeze incalcarea legislatiei sau a bunelor moravuri; FreeRoad SRL poate impune utilizatorilor sai in orice moment anumite reguli de utilizare pentru oricare dintre serviciile sale. Prin introducerea unui material in orice segment public sau privat de pe site, incluzand forumurile, bursa de securitate, baza de date cu firme, sectiunile de articole, stiri si noutati, ii garantati firmei FreeRoad srl dreptul continuu, irevocabil (incluzand drepturile morale) si licenta de a utiliza, reproduce, modifica, adapta, publica, traduce, distribui sau de a comunica in public continutul (in intregime sau partial), la scara internationala sau de a-l incorpora in alte lucrari de orice forma, in mass-media sau in tehnologia cunoscuta sau care urmeaza sa se dezvolte in viitor. De asemenea, permiteti oricarei persoane care este abonata sa acceseze, sa vizualizeze, sa stocheze sau sa reproduca asemenea materiale in scopuri personale. Supus celor mentionate inainte, posesorului unui astfel de material publicat pe site isi mentine orice drepturi care ar putea deriva de aici.
TPU.ro nu isi asuma responsabilitatea pentru opiniile utilizatorilor despre restaurante, postate pe acest portal.