| Anabellasos a întrebat:

Am vazut mai multi utilizatori suspendeti pe motiv de spam.
Mie personal mi se pare aiurea: sunt alti utilizatori care stau liberi pe site jignind, injurand, luand in deradere siteul, iar altii sunt suspendati pentru ca vor sa ajute?
De ce cei care sunt in masura sa sespende anumiti utilizatori ii suspenda pe aceeia care nu merita?
De ce se suspenda acei utilizatori care dau un link ca si raspuns, in ideea de a ajuta?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu poţi să spui că cei care sunt suspendaţi pentru spam, sunt suspendaţi fără motiv. Ei fac reclamă pe acest site sau cer voturi, spam-eaza la greu, iar după ce sunt rugaţi frumos să se oprească din această activitate, ignoră toate avertismentele şi continuă să spam-eze. Sunt extrem de rare cazuri când un utilizator este suspendat pe nedrept. Mereu există dovezile încălcării regulamentului. Acest site are nişte reguli foarte clare, logice şi chiar foarte blânde, zic eu, pe care dacă îţi permiţi să le încalci cu bună ştiinţă, îţi asumi din start riscul de a fi suspendat.

Dacă te referi la cineva anume, dă-ne link-ul spre profilul lui, ca să ne lămurim la ce exact te referi, deşi este foarte posibil ca postările, pentru care a fost suspendat, să fi fost deja şterse.

Iar cei care jignesc, înjură şi îşi bat efectiv joc de ceilalţi şi de site, sunt încă liberi, cum zici tu, pentru că încă nu s-au găsit nişte oameni, care să atragă atenţia administratorilor asupra acestor utilizatori. Aici, dacă nu eşti raportat, deşi încalci toate regulile, poţi să activezi liniştit şi ani de zile. Cât timp te tolerează ceilalţi, poţi să fii oricât de vulgar şi violent.

1 răspuns:
| bianca9422 a răspuns:

Nu cred ca au fost suspendati cei care au dat link pentru a ajuta si au mentionat si sursa asa cum scrie in regulament.

cei care injura si iau in deradere siteul sunt raportati si aia

in orice caz, daca crezi ca s-a facut abuz de cineva sau ceva poti scrie la orice ora sus la contact nemultumirile

sper ca te-am ajutat!