| Andybobo a întrebat:

Buna all. vreau sa stiu si eu,, ce insemna " FUNDA " si la ce ne ajuta? Primul venit ptimul servit cu " Fundutza "

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Andyhappy
fundita se da doar atunci cand tu pui o intrebare pe site, si se da raspunsului celui mai bun considerat de tine.
in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand vrei sa declari raspunsul castigator, dai click pe acea fundita...
fundita e un "Multumesc" si un respect pentru cel care a contribuit la solutionarea intrabarii tale+ ca fundita valoreaza 100 puncte
fundita se da, dar se si castiga atunci cand un raspuns de al tau e pe placul cuiva si te declara castigator acordandu-ti fundita.
datorita acestor fundite, acumulezi puncte, pentru ca o funda=100 puncte, multe fundite, multe puncte, datorita lor, creste punctajul tau si asa cresti in clasament...
O frumoasa zi sa aihappy

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Draga mea, funda este un gest prin care multumesti celui care a rupt din timpul sau ca sa iti vina in ajutor.In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun, se afla o fundita.Dai click pe ea si asa ai premiat pe cel care te-a ajutat.Ca sa primesti fundita trebuie sa te straduiesti sa dai raspunsuri de calitate.Pentru fiecare raspuns castigator primesti din partea TPU 100 de puncte. Succes!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
"Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit. "
Pentru alte intrebari legate de TPU uite raspunsurile:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
O zi buna!

| anamary a răspuns:

Sa dai o FUNDA cuiva inseamna ca tu ai pus o intrebare pe TPU si acea persoana ti-a raspuns cel mai bine la intrebare si te-a ajutat mult. Funda inseamna sa alegi un raspuns castigator la o intrebare.
Deci... sper ca te-am ajutat... FUNDA?