| georgi91 a întrebat:

Am si eu o curiozitate: "ce poti face cu punctele acumulate pe TPU?"! P.S. Sunt noua pe site.

Răspuns Câştigător
| BizSinir a răspuns:

Nimic! Cu ajutorul lor poti evolua pana la Admin...cam atat.

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu poti face nimic decat sa cresti in rank (clasament) adica nu pot fi valorificate..nici pomeneala ca te va ajuta sa ajungi admin
O zi frumoasa sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea ai ce face cu punctele :(

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Punctele acumulate pentru răspunsuri ( respectiv şi cele aferente fundiţelor, sau cele aferente Oracolului ) te ajută să "creşti" în topul/clasamentul utilizatorilor :)

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ) - deci, trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

Toate cele bune.

| georgi91 explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bursuc001):

Fraaaate cat ai scris...
Ce e cu chestia cu adminul, adică poti deveni admin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

NU poti deveni admn.Cel mai inalt rang aici este userul anului si este doar unul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aha deci... Mersi ca m-ai luminat happy
Era ceva chiar imposibil. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru georgi91):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună!

NU poţi deveni Admin/ă!
Sunt DOAR 2 Admine angajate de către patron :)
NU mai sunt alte locuri libere.

Cel mult, eventual, se poate ajunge "Expert TPU" sau "Userul anului";)

Pentru "Expert TPU" vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/totul-despre-tpu/cum-fac-sa-devin-expert-tpu_1/

Pentru "Userul anului" vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......u-fundita/

Vezi şi linkul :
http://www.tpu.ro/......ului-2014/

http://www.tpu.ro/totul-despre-tpu/voteaza-utilizatorul-anului-2014/

O zi frumoasă.

| georgi91 explică:

Ok, multumesc