| diwa a întrebat:

Care e faza cu punctele pe TPU? Am vazut ca se acumuleaza in functie de activitatea pe site, dar ajuta cu ceva sau trebuie sa ajung la un anumit numar de puncte? Si inca ceva. Statutul meu este "junior". In functie de ce o sa trec la "senior" si cand? Multumesc big grin Funda

Răspuns Câştigător
| timilian90 a răspuns:

Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie. iar punctele sunt pentru rank.Pentru mai multe http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Punctele te situeaza in clasamentul utilizatorilor de pe TPU (rank), nu ajuta la altceva.
Treci la senior dupa 10 zile de la inregistrarea pe TPU si 100 de raspunsuri date.
Pentru a te lamuri cu activitatea pe TPU citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE. Numai bine!

| EmaS a răspuns:

Cu cat dai mai multe raspunsuri cu atat primesti mai multe puncte.Si acest lucru te ajuta sa cresti in rank.Pentru a deveni utilizator senior trebuie sa ai o vechime de zece zile pe site si sa ai 100 de raspunsuri date.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Punctele TPU se castiga in functie de activitatea ta pe acest site.Te mai ajuta sa cresti in RANK.
In functie de el se face topul useri-lor TPU!
Cat despre statusul tau de junior, ca sa ajungi senior,
Iti trebuie:
-Sa fi logat minim 10 zile;
-Sa dai minim 100 de raspunsuri.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Pa, pa!

| diwa explică:

Va multumesc tuturor!