| Bibzzz a întrebat:

BUNA! Cine ma poate ajuta? Vreau sa stiu si eu ce inseamna funda pentru ca sunt noua.Azi mi-am facut contul.Va rog! 1

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! funda e un fel de a multumi celui care te ajuta atunci cand ceri ajutor/sfat pe site... datorita raspunsurilor de calitate, esti rasplatita cu acea fundita care valoreaza 100 de puncte, datorita lor aduni punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament, funda se da dar si se primeste.
O zi minunata sa ai si sanatate multahappy

| andreilove a răspuns:

Buna.Funda inseamna medalia data de cine pune intrebarea celui mai bun raspuns.E acolo in dreapte. Sper ca team ajutat.Imi dai mie Fundatia?

| Bibzzz explică (pentru andreilove):

Sa stii ca m-ai ajutat mult, multumesc.Nu stiu...big grin...Bine

| Firetears a răspuns:

Funda=raspuns castigator
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)
Aici aflii mai multe: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
:)
Bafta si bun venit pe site!