| DENY1993 a întrebat:

de ce nu pot sa trimit mesaje pe TPU imi scrie ca "Statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator." Dar uni tot sunt juniori si pot sa trimita, eu de ce nu pot... funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La editare profil fiecare utilizator are posibilitatea sa selecteze de la ce utilizatori vrea sa primeasca mesaje.Astfel,poate selecta sa primeasca doar de la utilizatorii seniori, doar de la prieteni, de la toti utilizatorii sau de la nici-un utilizator.Aceasta masura s-a luat datorita abuzurilor facute de utilizatorii "noi"(cu ghilimelele de rigoare, intrucat multe conturi erau facute special pentru asta)in privat. Utilizatorul respectiv are, deci, setat sa nu primeasca mesaje decat de la utilizatorii seniori.Astfel,nici tu, nici alt utilizator junior nu-i poate trimite mesaje utilizatorului respectiv.In cazul in care-ti doresti neaparat sa comunici cu utilizatorul respectiv,poti ruga un prieten senior de pe TPU sa-i trimita un mesaj si sa-i transmita lucrul acesta, iar daca va dori, acesta va seta sa primeasca mesaje si de la juniori si veti putea, astfel, comunica.Numai bine.

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Ai putea trimite mesaj acelui utilizator care are setat mesageria ca poate primii mesaje si de la utilizatori juniori.