| llljk a întrebat:

Bună!
Mă întreb, oare de ce experţi TPU se aleg prin votul utilizatorilor, şi nu de administratori sau alţi experţi?
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt aleşi de către administratori, dar pot fi propuşi de către utilizatori (propuşi, nu votaţi; e o diferenţă).

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
din cate stiu eu, expertii TPU sunt alesi de catre admini.
O zi frumoasa sa aihappy

| Lightning1997 a răspuns:

Se aleg de catre admini expertii, sunt doar propusi, dar ultimul cuvant il au adminii.

| raducuu a răspuns:

Eu cred ca s-a ales sistemul prin vot deoarece adminstratoru in multe cazuri nu stie sigur daca acel om chiar ajuta oamenii. Stiu un zvon cum ca se poate raspunde de pe mai multe pc cu ip diferite de pe acelasi cont adica un fel de "bot" raspunzand la o gramada de intrebari. Cred ca expertii TPU are trebuii sa fie votati intr-un sondaj organizat in sectiunea comunitate. Asta e opinia mea, don`t judge me!laughingbig grin