| acestaesteunnume a întrebat:

Buna!
Sunteti de acord cu persoanele care nu dau funda la oamenii care chiar au raspuns corect si intelgent? Argumentatistraight face

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Deci nu sunt de acord
Mie mi se pare ca aceste pers nu sunt corecte
Si nici nu contribuie la aceasta echipa TPU
Deloc
Dar asta este parerea mea
Fiecare are propria decizie

pa, pa

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întrebătorul este propriul său arbitru!
Pa, pa.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Inteligenţa este ceva foarte relativ. Un răspuns inteligent pentru mine i s-ar părea altuia un adevărat gunoi. Oricum, cel care a pus întrebarea trebuie să dea funda celui care l-a ajutat cel mai mult, deci nu depinde de cât de doct au răspuns.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Bineinteles ca nu suntem de acord dar poate ca acele persoane nu stiu despre aceste fundite sau sunt prea ingamfati sa dea funda sau pur si siplu le e ciuda...zic eubig grin

| together4ever a răspuns:

Funda chiar e totul pentru voi? Acest site este creat pentru a ne ajuta unii pe altii ci nu a cersi fundite (ma refer la majoritarea care dau rapid un raspuns si la sfirsit "fundita plsssss"

| Lluvia a răspuns:

Raspunzi pentru funda?straight face
Daca vreau sa ajut pe cineva o fac fara sa astept ceva in schimb!
Poate ca tie ti s-a parut raspunsul corect, inteligent, etc dar daca persoana respectiva nu a inteles mesajul pe care ai vrut sa il transmiti?
Sunteti penibili astia care raspundeti pentru funda!
hai cu stupidu' acum oh go on

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Cred ca un om inteligent are o satisfactie mai mare cand raspunsurile ii sunt catalogate pe masura de restul userilor.Depinde de situatie. Daca este in dezacord cu cel care intreaba si-i raspunde sarcastic, oricat de inteligent i-ar fi raspunsul, cel mai probabil s-ar alege din partea acestuia cu un vot stupid.

| JustMelavJustMe a răspuns:

Nooormal ca nu...dar gandeste-te ca nu dam raspunsuri doar pentru funda, chiar daca le meritam sau nu scopul e altul si desi ar fi frumos ca unii sa se simta la obraz si sa dea fundita sau Inteligent celor ce merita, insa nu ii poti obliga.find urat sa ceri de fiecare data"fundita?" de obicei aia caer intreaba si nu dau funda s se milogesc la altii sunt imi rai...dar asa e lumea nu o poti schimba.muceste si tu mai mult pana dai de unul care da funde la aiai care merita!

| Honeybunny a răspuns:

Sunt de acord,pentru ca funda e numai una, si tu dai raspunsurile cu buna stiinta ca ori vei primi'o, ori nu.La urma urmei funditele sunt doar ceva ce stimuleaza utilizatorii sa dea raspunsuri cat mai corecte si mai rapide,dar scopul principal al site'ului este sa ne ajutam unii pe altii. cand dai un raspuns,chiar daca tu consideri ca este cel corect, nu sti cu certitudine ce va crede cel care a pus intrebarea, poate pe el l-a ajutat un raspuns mai putin corect.eu cred ca orice utilizator care pune o intrebare are dreptul sa dea funda utilizatorului care considera el ca l-a ajutat cu ceva happy

| djcosty_7523 a răspuns:

Nu sunt de acord si eu am vrut sa pun o intrebare ca aceasta dar am uitat deci omu de ajuta si tu sa nu-i dai funda e pierdere de timp pentru cel care da un raspuns corect ar trebuie sa se faca ceva in legatura cu aceasta problema, s-ar putea da funda automat daca utilizatorul nu o da la un anumit timp.

| DeEAஐ a răspuns:

bineinteles nimeni nu este multumit sau indiferent de acest lucru(cred eu), dar se poate si astfel:daca acel individ nu ofera funda si tu observi ca raspunsul adresat lui este foarte corect si daca esti de accord cu el il poti vota! la fel putem face si noi ceilalti si astfel funda o sa ii revina automat!happydar numai in urma voturilor noastre! sper sa nu gresesc! cititi rubrica "intrebari frecvente" din susul paginii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii pun intrebari ca sa fie pupati undeva pentru creatiile lor sau ca sa primeasca sperante false. Si atunci, chiar daca raspunsul respectiv este inteligent, folositor si le spune adevarul, ei nu il vor accepta.
De exemplu, un copil mic poate pune intrebarea : "Exista Mos Craciun?". O sa i se spuna realitatea si probabil nu ii va fi usor sa accepte, asa ca va prefera sa creada raspunsul unui fundițar "Da, exista. Funda :X? " si va acorda stupid raspunsului corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,unii dau funda la cei care dau primul raspuns si nu mai asteapta si alte opinii.Multi dau funda la primul raspuns, chiar daca nu ii este de ajutor, sau poate fiindca cea care a raspuns ii e apropiat si vrea sa-l ajute dandu-i o funda. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?