| ucatati a întrebat:

am o intrebare, cum se fc expertii TPU? cate puncte trebuie ca sa devii expert? va rooog. Funda + vot!

Răspuns Câştigător
| denyiuly a răspuns:

Buna ucatati!
nu conteaza numarul de puncte, pozitia in clasament, ci CALITATEA raspunsurilor.singurele reguli sunt:
1.cel putin 2 luni de la crearea contului:
2.cel putin 500 raspunsuri(exista excepti)
3.sa fie activ
4.sa nu foloseasca limbaj vulgar.
sper sa devii expert TPU si sa ajungi unul dintre cei mai buni.pa,pa

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!