| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a întrebat:

am o intrebare pentru voi:La cate fundite, puncte devii expert TPU?
Dau fundita:*mersi mult

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

La 0.
În primul rând și cel mai important lucru: NU PRIN FUNDE SE DEVINE EXPERT TPU! Nu te ajută deloc să ceri mereu funde, nu așa se devine expert TPU.
Pentru a deveni expert contează calitatea răspunsurilor tale, cât de mult îi ajuți pe ceilalți, cât de inteligente și corect scrise sunt. Cel mai important: ajută necondiționat, fără să aștepți nimic în schimb. Contează mai mult voturile folositor și inteligent decât fundele. Singurele chestiuni obligatorii ar fi așa:
-minim două luni de activitate pe site
-minim 5000 de puncte sau 100 de răspunsuri
-minim 500 de voturi folositor și 500 de voturi inteligent
-minim 10% din răspunsuri să fie cu fundă (asta este, de fapt, singura referire la fundă, nu prea importantă, dacă stai să te gândești)
În concluzie, ca să devii expert, fă parte din comunitatea adevărată a TPU, nu a jocului cu fundițe, ajută cât poți de mult fără să ceri nimic în schimb.
Toți proștii visează să fie experți dar ei nici nu știu să scrie măcar, ce să mai vorbim de răspunsuri inteligente?
Baftă

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată nu vei ajunge expert, "mituind" cu fundița din întrebarea ta!
Numărul de fundițe se află pe ultimul loc ca relevanță, loc de cinste este calitatea răspunsului, activitatea constantă pe site (nu cum spun unele guri că nu este așa de important, ba este că numai așa oferi ajutorul tău!), respectarea politicii site-ului și adminii dau verdictul!
Mult succes.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Buna! Nu exista un numar de funde sau puncte la care devii expert TPU! Conteaza calitatea, inteligenta si bunul simt pe care il contin raspunsurile tale. Deci, scoate-ti chestia cu numarul de funde sau voturi din cap, caci nu conteazahappy, cum a zis si 7h30, trebuie sa ai minim 500 de raspunsuri, minim 2 luni de activitate, minim 500 de voturi folositor si inteligent. Deci, daca vrei cu adevarat sa devii expert, nu te mai gandii la funde, ci cum sa faci sa ii ajuti pe ceilalti mai mult.happy Asta e o gandire a unui expert TPU, cum sa-i ajute cat mai mult pe ceilalti. Sper ca te-am ajutatkiss, o zi buna!

| bunny112 a răspuns:

Nu exista stabilit un anumit numar de funde pentru a fi numit expert.

| pinkdark a răspuns:

Nu este vorba de numarul de funde, ci de raspunsuri cat mai multe, folositoare si inteligente, din mai multe categorii si o activitatea indelungata pe site. Daca te uiti la COMUNITATEA vei observa ca in primii 100 utilizatori sunt jumatate care nu au titlu de expert, desi au mii de raspunsuri si sute de funde. Titlul iti va fi acordat atunci cand echipa tpu va socoti ca-l meriti, luand in considerare cele de mai sus. Succes si numai bine!

| Biby a răspuns:

Buna.
Un lucru este sigur:nu prin funde,cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU,singurele conditii OBLIGATORII,dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde,dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
Sper ca te-am ajutat!