| Fatamuntilor a întrebat:

Care credeti ca ar fi modalitatea cea mai eficenta ca sa nu mai vedem teme scolare postate pe site?
Se vede ca in curand incepe scoala ca au si inceput postarile cu teme.Pai dragii nostri elevi NU au avut la dispozitie doua luni sa citeasca o nuvela de lui Caragiale si sa scrie niste idei principale?
Bine,eu daca as fi profesor nici nu as da teme elevilor pe timpul vacantelor, problema e ca incepe scoala,atunci ce ne facem?
Da,stiu ca exista functia,,raport;" sau pot sesiza la admin, sincer, nu cred ca asta ar rezolava probema.Asta pentru ca nu toata lumea obisnueste sa raporteze si daca cineva apuca sa raspunda, isi rezolva tema.
Degeaba admnii aplica sanctiuni pentru ca adolesentiii nostri sunt dibaci si gasesc alte metode(nu cea corecta -se apuca de invatat)

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu asta am vrut să spun, dar, mă rog, nu contează.

Să ne mai pună un admin ca lumea şi va fi ok. happy

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Soluţia ar fi doar angajarea încă unui admin, admin special, prin care să treacă toate întrebările (să le verifice imediat ce se trimit).

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Cel putin doi admini poate ar face fata.
Sunt sute de intrebari care se trimit zilnic, plus raspunsurile aferente.Aici ma refer la incalcari de regulament in general, dar si la teme in cazul de fata
M-am gandit initial la renuntarea la funde, multi din cei ce raspund in special la teme sunt interesati de acel trofeu, dar cred ca s-ar pragusi situllaughing

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Cred că dai o prea mare importanţă acestui mic simbol, care pentru mulţi e irelevant, totuşi. Majoritatea când răspunde, răspunde pentru că aşa are chef şi nu cu gândul la cocardă, cred. În fine.

În opinia mea, o persoană ar fi mai mult decât suficientă pentru a citi acele 2-3 întrebări pe minut, care se trimit pe timp de zi. Nu ar fi nevoie să angajeze o armată de oameni, pentru a face puţină ordine şi a tria întrebările-problemă de restul.

Eu una, aş prefera ca în loc de tot felul de cadouri/premii zilnice sau lunare să facă asta. Astfel o întreagă comunitate ar avea de câştigat. Numai nu sunt tocmai sigură că ar fi mai bine, pentru că dacă vor angaja un "robot încuiat şi lipsit de simţul umorului", există riscul că va cenzura în draci şi ce trebuie, şi ce nu trebuie (atunci aş fi prima care ar opta pentru concedierea lui).

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Si pentu mine e irelevant acel simbol, imi pare rau ca ai inteles gresit.
DA pentru unii ca tine, ca mine sau cativa funda nu are importanta, dar sunt destui care o promit sau cer.De aceeia cred ca unii se simt motivati de funde.

Tot timpul am sustinut respectarea regumentului

Da, sper ca cineva acolo sus citeste acesta postare.

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Te-am inclus şi pe tine în majoritatea de care vorbeam, evident, dar ziceam că acorzi cocardelor o prea mare importanţă, când vine vorba de stoparea întrebărilor şi răspunsurilor legate de teme şi de gluma ta legată de prăbuşirea site-ului în lipsa lor. Nu cred că per ansamblu au aşa o mare relevanţă pentru comunitate.

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Da,cred ca pun prea mult suflet si ma implic mult prea mult mi s-a mai atras atentia!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Fără "mai". Atunci va fi ok.

rolling on the floor

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu asta am vrut să spun, dar, mă rog, nu contează.

Să ne mai pună un admin ca lumea şi va fi ok. happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Chiar nu cred ca este o modalitate prin care sa ii facem sa nu mai posteze. Doar un sistem educational mai bun poate face asta si chiar si atunci tot vor fi persoane care sa puna astfel de intrebari. De unele lucruri nu scapi niciodata.

| caramela a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Bunahappy
Cu ceva timp in urma, am ridicat problema adminilor sa faca in asa fel incat postarile despre teme sa nu fie aprobate...am specificat ca, pana se raporteaza, subiectul primeste rezolvarea si apoi degeaba dispare...
Nu am avut noroc...incercati voi, poate reusiti.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor explică (pentru OoBunnyoO):

Asta nu se va intampla prea curand in Romania!

| Fatamuntilor explică (pentru caramela):

Din pacate sistemul aproba toate intrebarile seniorilor de teme pana ls obscenitati.
Am observat ca se posteza teme cam la toate categoriile. Temele se vor inmulti pe perioda scolii, adminii vor fi foarte aglomerati, si cred sa faca fata.

| nlko a răspuns:

Tot vor gasi o cale ca cineva sa le rezolve temele.
Ma rog, multe postari cu teme sunt sterse.
Poate daca userii nu le dau rezolvarile... nu vor mai posta.

| Fatamuntilor explică (pentru nlko):

Asa zicem si eu, pan la urma ar cea mai aproprope.Majolitatea sunt motivati de funde.
Daca s-ar scoate fundele ar scadea si traficul, dar ma gandesc ca ar scadea si motivatia iar temele poate nu ar avea rezolvare asa repede.