| Andreeaa56830 a întrebat:

Cate puncte primesti pentru un raspuns si la cate puncte devii senior?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.

pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat.

http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna!
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte
al doilea - 40 de puncte
al treilea - 30 de puncte
al patrulea - 20 puncte
al cincilea raspuns - 10 puncte
pentru a deveni senior, trebuie sa ai 10 zile de la crearea contului si 100 de raspunsuri de calitate, atunci adminii vor avea grija sa iti schimbe statutul din junior in seniorhappy
O zi frumoasa sa aihappy

| vali1985 a răspuns:

Funda valoreaza 100 de puncte.
Pentru a devenii senior ai nevoie de 100 raspunsuri si 10 zile de cand esti pe site.
1 raspuns valoreaza 50 puncte.
Pentru mai multe detalii acceseaza Intrebari Frecvente.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza punctele pentru a deveni senior.Trebuie doar sa ai 10 zile pe TPU si minim 100 de raspunsuri. Puncte, primesti intre 10 si 50, in functie de al citelea raspuns este dat si 100 pentru un raspuns cistigator.Mult noroc.

| mariuseu12 a răspuns:

Pai pe 1 raspuns iei 50 de puncte, pe o funda iei 100 si senior devii cam pe la 15000 de pcte. thinking eu asa am "evoluat"