| MaTrIx8378 a întrebat:

Ce dracu ati facut cu ala ' raspunsuri primite " am pus ieri 2 intrebari si nici nu mai apare la " intrebarile mele " si la raspunsuri primite apare ca am primit raspuns la intrebarile alea 2. si dau click pe raspuns si nu merge pagina de net:-s. scoateti ala dracu si lasati asa cum era si pana acum, pawinking!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil din cauza unui limbaj similar cu cel din postarea de faţă întrebările respective ţi-au fost raportate.
Învaţă să te porţi în societate! E spre binele tău şi al tuturor.

| EmaS a răspuns:

Depinde ce fel de intrebare ai pus.Poate ca a fost raportata de cineva,si drept urmare a fost stearsa.Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Prin "intrebari neconforme" ne referim la:
intrebari triviale sau nu pot avea un raspuns obiectiv (Ex: "Cum ma simt astazi?" ; "Vara sau Iarna?"; "Ce faceti?" etc) intrebari care au continut obscen sau injurios (includem aici intrebarile prin care alti utilizatori sunt jigniti, persiflati, etc). intrebari care contin informatii ce aduc atingere dreptului la viata privata a utilizatorilor TPU.ro sau a tertelor persoane postari care nu sunt intrebari (de exemplu "uite o melodie faina!") intrebari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc), intrebari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc); intrebari care nu corespund specificului site-ului sau sunt o forma de spam/ publicitate nesolicitata intrebari prin intermediul carora anumiti utilizatori urmaresc sa isi rezolve temele pentru acasa (de pilda "vreau si eu un referat", "cum se rezolva exercitiul?" sau "comentati-mi si mie strofa asta...". Motivele pentru care nu acceptam astfel de postari le-am enuntat aici ) Prin "raspunsuri neconforme" ne referim la:
postari triviale sau care nu ofera informatie relevanta celui care intreaba (de exemplu, raspunsuri incomplete sau ca "nu stiu"); postari injurioase sau care au continut obscen; postari care contin informatii ce aduc atingere dreptului la viata privata a utilizatorilor TPU.ro sau a tertelor persoane postari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc); postari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc); postari care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse; Postari care constituie forme de spam sau promovare neautorizata si abuziva (includem aici si postarile de tipul ""dati-mi un vot aici"); etc
Postarile de aceasta natura vor fi respinse de noi, insa, daca membrii comunitatii TPU le vad inaintea noastra, ei le pot raporta pentru a ni le aduce la cunostinta. Mai multe raportari ale aceleiasi postari vor duce la respingerea automata a postarii respective.

Apache
| Apache a răspuns:

Pai in primul rand foloseste un vocabular mai frumos.ca nimanui nu ii plac istericii!
2 ) ideea este excelenta, ca mai are unele erori asta e, dar oricum e o imbunatatire fata de cum era

| papusikatha a răspuns:

Eu sunt de parere ca a fost o idee buna sectiunea ""Raspunsuri primite"". Ai putin rabdare este posibil sa apara erori din moment ce e ceva nou!