| Maream a întrebat:

Ce este aceea "funda"? Cu ce ma ajuta daca o primesc?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Bine ai venit în comunitatea TPU.ro!
Funda, este un fel de "Mulţumesc", ea este o panglica oranj (gri), din dreapta răspunsului. Celui care i-o dai primeşte 100 de puncte. Dedesubtul panglicii oranj (gri) scrie: "Declară răspuns câştigător". Apeşi pe acea panglică şi o să-ţi apară urmatorul mesaj: "Eşti sigur că vrei să alegi răspunsul ca fiind câştigător?", iar tu apeşi pe "OK", dacă eşti sigur că tu vrei ca acel răspuns să fie câştigător, iar dacă NU eşti sigur că vrei să dai "funda" acelei persoane, apeşi pe "Anulează".
Pentru a da această "Fundă", ai decât 5 zile la dispoziţie. Dar ai grijă! "Funda", nu se dă oricui. Se dă răspunsului care te-a ajutat cel mai mult din punctul tău de vedere.
Pentru a afla mai multe informaţii intră aici: http://www. TPU.ro/intrebari-frecvente
P.S.: Ele apar doar la întrebările tale!
Te ajută pentru a primi puncte!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este semnul de mulțumire al întrebătorului, are o valoare de 110 puncte.
Te ajută să urci în topul TPU, un viitor expert al site-ului în urma hotărârii adminilor!
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente, aici găsești tot ce te interesează cu privire la TPU.
Pa, pa.

| Ana94 a răspuns:

Când îţi este acordată o fundă primeşti 100 de puncte în clasamentul TPU, deci te ajută să mai avansezi în clasament. Funda e un mod de a spune "mulţumesc" celui care consideri tu că te-a ajutat cel mai mult cu răspunsul lui.

| Rockart a răspuns:

"Funda/Fundiţa" = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este acea panglica portocalie pe care o primeşti sau o acorzi celui mai folositor raspuns în locul unui *Multumesc!*.

| Maream explică:

Va multumesc tuturor foarte mult!