| AdrianMazilu1986 a întrebat:

Daca primesc funda, cu ce ma ajuta? ce patesc daca o primesc?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Asa zice regulamentul TPU:
Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
La mulţi ani!

| AdrianMazilu1986 explică (pentru onasis1961):

Mersi si sa ai un an nou fericit!

24 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pățești să fii atacat din toate părțile că nu trebuia să iei tu funda, de parcă ea te scoate din probleme cotidiene!
Funda este semnul de mulțumire al întrebătorului, are o valoare de 100 de puncte, etc. și te ajută să urci în rank (topul TPU).
Vezi mai multe aici, http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
La mulți ani!
Pa, pa.

evenso
| evenso a răspuns:

Funda ( declararea raspunsului castigator ) inseamna 100 de puncte in plus.

Funda este un fel de recompensa pentru raspunsul care il consideri corect la intrebarea ta si are valoarea de 100 de puncte.
Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
Daca nu alegi un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator.

Alte informatii utile gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| vali1985 a răspuns:

Funda valoreaza 100 puncte in plus.
Punctele te ajuta sa cresti in Rank.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Intra la ''Intrebari Frecvente'' si te vei lamuri.

| Pricked a răspuns:

Nu patesti nimc. 1 funda valoreaza 100 puncte.

| valentingb a răspuns:

Nu patesti nimic. E doar un fel de multumi. Cineva iti multumeste oferindu-ti o fundita, si daca primesti multe funde si voturi poti deveni userul lunii, sau al anului. E doar o recunoastere a meritelor.

| Predator30 a răspuns:

Nu patesti nimc. 1 funda valoreaza 100 puncte.

| Deliα a răspuns:

Primesti 100 de puncte. Funda este un multunesc virtual.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,daca primesti funda castigi mai multe puncte.

| obsercvayr a răspuns:

Nu primesti nimic, doar ca iti vei face profilul frumos. happy

| AdrianMazilu1986 explică:

Multumesc all sa vad care mai raspunde

| NOname a răspuns (pentru AdrianMazilu1986):

Păi la ce îţi trebuie zeci de răspunsuri identice?

Era suficient să citeşti regulamentul. Astfel îi scuteai pe unii de copy-paste din "Întrebări frecvente" (sau din alţi utilizatori).

| albinuta2 a răspuns:

Este un fel de recompensa pentru raspunsul tau primesti 100 de puncte Funda?

| Quinn a răspuns:

Primeşti 100 de puncte...

| AdrianMazilu1986 explică (pentru Quinn):

Hei esti buna rau in poza cati ani ai?

| Quinn a răspuns (pentru AdrianMazilu1986):

Şi tu chiar crezi că mi-aş da identitatea pe acest site? straight face
Te rog, hai să terminăm cu astfel de întrebări. Nu-şi au rostul.

| AdrianMazilu1986 explică (pentru Quinn):

Daca nu raspunzi te ***, raspunzi?

| AdrianMazilu1986 explică (pentru Quinn):

Daca nu raspunzi te f; u; t raspunzi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianMazilu1986):

Mai ușor cu „amenințările" alea că nu impresionezi pe nimeni.

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru AdrianMazilu1986):

Iar tu daca nu incetezi te alegi cu o raportare.

| Quinn a răspuns (pentru AdrianMazilu1986):

Nu răspund, nu am nici o obligaţie, aşa că te-aş ruga să îţi revizuieşti limbajul tău colorat. happy

| AdrianMazilu1986 explică (pentru Quinn):

Mda, scuzama.eram 1 pic cam incult cand am scris