| anonim_4396 a întrebat:

Ce este acela TROLLING? Explicati-mi fara raspunsuri stupide. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cåpåċεl a răspuns:

Buna.
trolling este acțiunea deliberată de a perturba activitatea firească a proiectului prin acțiuni ce au scopul de a deturna în mod artificial atenția contribuitorilor către subiecte irelevante (fie irelevante în general, fie irelevante în contextul particular al activității desfășurate acolo unde are loc trolling-ul). Ca atare, trolling-ul este o violare deliberată a regulilor implicite ale spațiilor sociale de pe Internet.
Uite, poate de aici intelegi mai bine. http://ro.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Trolling
Ma bucur ca te-am ajutat, o zii buna.