| AnemonaP a întrebat:

Vreau sa imi fac parul ondulat doar la varfuri, pe acolo putin.Nu am placa nici ondulator si nu folosesc bigudiuri laughing.Ce as putea sa fac? Dati-mi tutoriale sau explicati-mi big grin.
Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| Măli19 a răspuns:

Poti sa rupi dintr-o haina mai veche niste fasii si, dupa ce te speli pe cap, poti sa ti-le invarti pe ele si sa-ti usuci parul si sa dormi cu el. Dimineata o sa-ti fie foarte ondulat parul.Iti garantezi(Am incercat si am fost multumita)

3 răspunsuri:
| AdaLeo a răspuns:

Buna!
Ai putea sa-ti spel parul si daca ai perie rotunda, iti infasori varfurile parulului in ea si in timp ce te usti, il lasi acolo. Adica : Invarti peria la varfuri sa se,, incolaceasca,, parul pe ea, cand il usti il usti cu parul pe el, apoi il,, descolacesti,, si incepi cu alta parte si tot asa. Poti repeta actiunea si pe aceeasi sufita de mai multe ori, pana crezi ca va sta totul Ok. Sper ca te-am ajutat! Bafta ^^

| iamyours a răspuns:

Am auzit de inca un mod, eu nu l-am incercat inca dar am vazut fete care au facut asta. Cu surubelita. Dai drumu la aragaz (sau cu o bricheta) si o incalzesti. apoi iti rasucesti parul in jurul ei, stai cateva secunde asa si apoi tragi surubelita afara. Alta modalitate nu imi vine acum in minte laughing

| username1211 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A insa. nu ti le infasura pana la radacina. doar pana la jumatatea suvitei de par. eu, desi am parul foarte cret mi-am pus parul pe moate pana la radacina... am avut o "surpriza" dimineata cand m-am trezit. am uitat sa-ti spun ca poti folosi fasii subtiri dintr-un tricou mai vechi