| Ilga15 a întrebat:

Ce este cu acest site!? La ce foloseste! Si cum ma ajuta pe mine!?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este un site unde poti fi ajutat si in acelasi timp poti ajuta si tu.
Poti apela si poti cauta ajutot ori de cate ori simti nevoia, ori poti sa oferi ajutor cuiva raspunzand la intrebari.
O seara bunahappy

| Delocimportant a răspuns (pentru caramela):

Insa, majoritatea utilizatorilor, prefera sa isi faca temele cu ajutorul si prin intermediul acestui site, motiv pentru care, site-ul este plin de intrebari fara sens, in loc sa contina intrebari utile, asa cum ar fi normal.

| caramela a răspuns (pentru Delocimportant):

Este interzis postarea si rezolvarea temelor pe site, azi am raportat destule postari, dar n u pot sa stau toata ziua si sa raportez, ar fi indicat ca cei care raspund sa stie ca nu este admis asa ceva.
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/ce-este

Alte detalii găseşti în secţiunea F.A.Q. de la linkul :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

TPU.ro a fost concepupt ca si site de intrajorare
In momentul in care ai o problema,o dilema,o intrebare, o pui aici, iar noi ne straduim sa te ajutam dupa experinta si priceperea noastra.
Prin ajutor NU se intelege rezolvarea temelor scolare, raspandirea spamului
E recomandat sa citesti si INTREBARI FRECVENTE pentru a sti, intelege si aplica regulile acestui site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Un abator de sinceritate, cam asa e.Sacrifici neuronul raspundacului ca sa scoti ceva din el.
2.Te ajuta sa treci peste...intrebare, bagandu-ti picioarele in ea sau izvorand si mai multe dileme.
3.Nu te ajuta nimeni, e doar o iluzie.Iti da o informatie pe care o poti gasi si singur. Daca ai noroc, iti poti lua ignore, dar...

| MissADEEL a răspuns:

Eiii, buna dimineata!
Dupa preferinte, este un cosmar portocaliu cand dai peste vreo eroare tehnica sau trebuie sa rezolvi ceva la Contact.
Pentru anumiti copii si tineri adolescenti, un generator de raspunsuri pentru temele lor.
Unii il privesc ca pe un negot, dand un raspuns rapid, voit dragut dar nu se prea vede, cu acel „funda? happy " iritant de la sfarsit.
Spre deosebire de tabara celor cu dileme precum „pot sa raman insarcinata daca mi-a pus mana acolo cand eram imbracata" exista alt grup cu subiecte ceva mai culte. Se numeste categoria Religie unde se lanseaza niste conflicte unde nu se rezolva nimic decat sa se observe cine e mai cocoș dintre cocoși.

Depinde de fiecare ce nevoi are.

| RobertSiAtat01 a răspuns:

Site-ul TPU reprezinta toti pentru unu adica aici iti pui intrebarile si alti incearca sa te ajute sau daca vrei incerci tu sa ajuti pe alti... :3