| AddyX a întrebat:

Ce este utilizatorul lunii?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Salutări! Utilizatorul lunii este desemnat de către comunitatea TPU, în baza răspunsurilor acordate în luna precedentă. Procesul se desfăşoară prin intermediul unei categorii speciale disponibile în conturile noastre, în perioada nominalizărilor. Dincolo de un badge special, Utilizatorul lunii primeşte un premiu.

Cine poate nominaliza: seniorii cu cel puţin 3 luni pe site
Cine poate fi nominalizat: seniorii cu minim 100 de raspunsuri postate pe site în luna anterioară şi cont de cel puţin 3 luni pe site, cu o conduita exemplară
Câte nominalizări poate face un utilizator într-o lună: Una singură
Pot participa şi experţii: da, dar nu se pot auto-vota
De câte ori poţi fi desemnat Utilizatorul lunii: o singură dată

Acesta va fi calendarul procesului, în mod normal:
1-8 ale lunii – se nominalizează utilizatorii
9-11/12 – se validează nominalizarile de admin
12-17 – prima rundă de votare: Fiecare expert selectează trei utilizatori pentru Locul 1, 2, 3 şi apoi se realizează o lista cu cei mai votaţi 2, care trec în urmatorul tur
18 – 22 – runda a doua de votare
23 – anunţarea câştigătorului.

| AddyX explică (pentru KristalPop):

Mersi mult!

| KristalPop a răspuns (pentru AddyX):

Cu plăcere!

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Utilizatorul lunii este acel utilizator care a fost considerat cel mai eficient, activ si de folos pentru a veni in ajutorul celor care au pus intrebari.Adminii i-au rasplatit cu titlul de ''utilizatorul lunii''! happy