| KawaiiiPanda a întrebat:

Ce inseamna chestia aia cu pirateria? ADica sa stiu ce sa nu fac. Dati exemple va rog.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ţi se raportează/şterg postările-problemă, iar dacă persişti în a încălca regulamentul, rişti să fii şi suspendat.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De exemplu, să nu postezi link-uri cu site-uri de pe care poţi descărca filme sau le poţi viziona online (în afară de youtube şi mai câţiva, care sunt ok) şi să nu postezi întrebări care solicită asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai voie să postezi întrebări/răspunsuri care indică linkuri spre site-uri cu filme/muzică/programe soft pentru care există drepturi de autor/proprietate intelectuală şi care trebuie CUMPĂRATE!
Asta include şi subtitrări de filme sau diverse jocuri Pc...

Se pot indica doar site-uri de genul : YouTube, Dailymotion, IMDb, Cinemagia, etc.

"Obligatiile utilizatorului :
Utilizatorul este responsabil de propriile actiuni precum si de consecintele pe care acestea le pot avea, in urma publicarii materialelor pe care le incarca si punerii la dispozitie in mod public pe contul oferit de companie. Utilizatorul se obliga:
a) sa nu incarce, posteze, difuzeze sau transmita orice continut pentru care nu are dreptul legal de transmitere sau difuzare in orice conditii, sub orice sistem juridic, romanesc sau strain sau determinate de relatii contractuale sau de incredere cum sunt informatiile confidentiale, cele aflate sub incidenta drepturilor intelectuale, aflate sau dezvaluite ca parte a relatiilor de serviciu sau aflate sub incidenta acordurilor de confidentialitate;
b) sa nu publice material cu drept de autor, daca nu este el insusi autorul sau daca nu are permisiunea autorului de a publica materialul respectiv;
f) sa nu promoveze sau furnizeze informatii care sa incurajeze incalcarea legislatiei sau a bunelor moravuri" - SURSA :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

"12. Ce presupune o raportare?
Prin intrebari neconforme ne referim la:
- intrebari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- intrebarile care contin linkuri de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria.

Prin raspunsuri neconforme ne referim la:
- postari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- postari care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse
- raspunsurile care contin linkuri de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

"40. Ce este interzis pe TPU.ro?
iata ce nu permitem noi pe TPU.ro:
- la nivelul postarilor, se considera ca nepermis tot ce este pasibil de respingere:
- postarile care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- postarile care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse.
- postarea de linkuri de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#40

Toate cele bune.

| KawaiiiPanda explică:

Daca cumva fac asta din nestiinta, ce se intampla?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru KawaiiiPanda):

TI se sterg inrebarile
Dar undeva in regulament scrie ce voie si ce nu.

| NOname a răspuns (pentru KawaiiiPanda):

Ţi se raportează/şterg postările-problemă, iar dacă persişti în a încălca regulamentul, rişti să fii şi suspendat.