| samisamisami a întrebat:

Ce inseamna dau funda? am tot auzit expresia

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile
O zi frumoasa si minunata sa aihappy

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Citeste intrebarile frecvente.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

Iti raspunde la tot ceea ce vrei sa stii.

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| andreilove a răspuns:

Buna...Funda=este medalia castigatoare oferita de cel care pune intrebarea cui i se pare cel mai bun raspuns.In fiecare dreapta a unui raspuns este o fundita,,, daca apesi pe cea din dreptul unui prieten(copil, adult)el va fi cel castigator si este recopensat cu 100 de puncte,,,. Pentru mai multe detalii trimite-mi mesaje la andreilove.Succes! Apropo ce e cu spatiul ala liber?laughing

| HighDefinition a răspuns:

Înseamnă că îți place un răspuns al unui membru TPU și el primește implicit 100 puncte pentru a putea crește rankul.