| ovidiu97 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa fi expert TPU?

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Trebuie sa ai peste 5000 de raspunsuri printre care 500 sa fie corecte!
Conteaza calitatea nu cantitatea!
Citeste : http://tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa,pa.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa dai spaga la admin, cred ca a trecut mai mult de 5 luni de cand nimeni n-a mai devenit expert TPU.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu m-am plictisit să mai tot scriu variante diferite aşa că scriu răspunsul "standard" al utilizatoarei NOname în cazul acestor fel de întrebări. Să-mi fie cu iertare, NOname, dacă te deranjează asta cu ceva, dar asta nu înseamnă decât că sunt de acord cu tine. Este răspunsul cel mai bun:
"Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara, cand a venit momentul. Ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658! "

| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Pentru a fi expert TPU trebuie sa dai niste raspunsuri corecte, gandite.Nu conteaza numarul de fundite, ci conteaza raspunsurile pe care le dai(sa fie "ale tale". adica sa nu dai copy/paste la raspunsurile altor utilizatori).
Sper ca ai inteles ceva.
Pa, pa.

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Hei, Salut!
Să răspunzi la multe întrebări şi să ai multe raspunsuri câştigătoare. Baftă.

| SmileFreedom a răspuns:

Trebuie sa raspunzi cat mai mult.Raspunsurile sunt importante din punct de vedere calitativ. Poti deveni daca Administratorii vor si decid. Trebuie sa ai cel putin 500 de raspunsuri si, bineinteles si un raport de 10% pentru raspunsurile cu fundita.
Succes!

| babylove a răspuns:

Daca vrei sa fi expert TPU trebuie sa te straduiesti sa fi cat mai convingatoare.Trebuie sa fi recunoscuta pentru raspunsurile tale care trebuie sa fie corecte si cat mai convingatoare, Trebuie sa raspunzi la intrebari si sa ai si funde

| Raluca27 a răspuns:

Pai trebuie sa raspunzi la intrebari si sa castigi cat mai multe funde, iar la raspunsurile corecte sa le dai si tu fundabig grin