| ღOlimpiaRalukaღ a întrebat:

Care e diferenta dintre un senior si un expert? Daca e ce trebuie sa faci ca sa devii expert?

Răspuns Câştigător
| denyiuly a răspuns:

Buna!
senoir este cel ce are 100puncte.
expert este cel ce are
1. minim 2 luni de la crearea contului;
2. minim 500 raspunsuri;
3.nu a folosit limbaj vulgar.
la toate acestea exista si excepti in afar de punctul de punctul 3.
sper ca te-am ajutat.
O zi frumoasa!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Seniorul are peste 100 de răspunsuri iar expertul este cel/cea care are această titulatură dată de admini în urma postări a minim 500 de răspunsuri de calitate fiind votate ca inteligent/folositor, activitate constantă dar și respectarea politicii site-ului.
Pa, pa.

| justitiarul a răspuns:

Uite aici regulamentul care e usor de citit, doar lene sa nu iti fiehttp://www.tpu.ro/blog/?p=2183
Treaba cu expertul e mai complicata! Dar si aici se gasesc raspunsurihttp://www.tpu.ro/totul-despre-tpu/cum-devi-expert-pe-tpu/
Ce sa-ti zic? Bafta la citit!

| TeoPT a răspuns:

Senior este absolut orice utilizator care are peste 100 de răspunsuri postate și peste 10 zile de activitate.
Expertul este un utilizator care s-a făcut remarcat prin răspunsuri inteligente și folositoare, care să îi ajute pe ceilalți în mod repetat, cu o activitate mult mai lungă pe site.

Pe când titlul de Senior se acordă automat când atingi 100 de răspunsuri, titlul de Expert nu se acordă niciodată automat când îndeplinești anumite condiții. Sunt mulți pe site-ul ăsta care zic că dacă ai nu știu câte funde și nu știu câte voturi și mai știu eu ce, automat ești expert TPU. Nu e adevărat. Devii expert doar dacă adminii hotărăsc că meriți acest titlu.

Aceasta e diferența.

Baftă