| WedDye a întrebat:

Cum ajungi "expert TPU " sau " userul anului " prin vot, sau se tine cont de nr. de raspunsuri sau de funde big grin?

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Ca expert esti propus de ceilalti iar adminii hotarasc daca meriti, sunt multi care merita sa devina experti si nu sunt, nici cei din top 50 nu sunt toti experti.Iar pentru userul anului trebuie sa fii preferat de majoritatea userilor si mai depinde si de valoarea celui care te voteaza, caci e un sistem cu puncte, cu cat votantul are mai multe raspunsuri cu atat primesti mai multe puncte.Iar candidatii la titlul de userii anului sunt nominalizati de ceialalti si se deschide votul de catre admin.Ma rog, te interesezi cam devreme...chiar si pentru expert trebuie sa ai minim 5000 raspunsuri iar raspunsurile castigatoare sa fie in proportie cat mai mare din numarul de raspunsuri(peste 10%). Raspunsurile nu trebuie sa cerseasca funda, nici sa fie prea scurte, sa fie folositoare.Ai ca model userii deja deveniti experti.

2 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Expert TPU poti ajunge atunci cand esti senior si te remarci prin raspunsurile pe care le oferi si implicarea in cadrul comunitatii. Expertii sunt alesi de catre oamenii din echipa TPU pe baza activitatii. Pentru utilizatorul anului intai comunitatea face cateva sugestii, iar apoi se voteaza.

Alexandra - TPU

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si una si alta, se tine cont si de raspunsuri, de vot.si de calitatea raspunsurilor...happy