| CookieMonsterRawr a întrebat:

CUm devin expert TPU puppy dog eyes. Am nevoie de multe funde sau voturi? sau cum >:"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde), număr de voturi ori de puncte la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de multe răspunsuri de calitate, respectarea politicii site-ului, activitate constantă pe site iar adminii sunt cei care decid dacă faci cinste acestei titulaturi!
Pa, pa.

| CoquineNoire a răspuns:

Pentru inceput, nu devii expert punand o intrebare stupida si anume "cum sa devii expert".

| TheBestOfLove a răspuns:

Buna! Afla informatii despre TPU aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente . Mie mi-au folosit mult. Bafta!

| sefwefhiff a răspuns:

Da.ai nevoie de ambele!

| Musiclife15 a răspuns:

Pentru a deveni expert TPU trebuie sa ai multe raspunsuri castigatore. Adica minim peste 500 de raspunsuri castigatore. Si trebuie sa fii activ foarte mult. Funda?

| Rossey a răspuns:

Ai nevoie de multe raspunsuri, voturi si fundite.Crede-ma ca nu conteaza numarul.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ajungi expert ce-o sa faci?
Tipic romanesc, toata lumea alearga la medalii nemeritate fara insa sa si faca ceva iar daca fac neaparat ceva pentru cineva vor si rasplata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai nevoie si de fundite dar depinde si de activitatea ta pe sait.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat vorba de funde sau voturi.
E vorba de prezenta, dedicare, dragoste, inteligenta si asa mai departe.