| AndreeeexD a întrebat:

De la cate raspunsuri / voturi / funde primesti Expert TPU?
Funda!

2 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Nu devii așa de capul tău Expert, ci adminii vor hotărî. Ca să devii Expert ai nevoie de
- 500 de răspunsuri bine puse la punct
- conținutul răspunsurilor să fie unul care a ajutat într-adevăr userul respectiv
- să respecți în totalitate regulamentul TPU-ului
- în cantitate de 10% din răspunsuri să fie câștigatoare. Adică - un răspuns din 10 să fie câștigător.
Nu ai nevoie de puncte sau voturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu devii AUTOMAT expert TPU. Uită-te la mine de exemplu, sunt pe locul 32 şi nu am nimic, la fel ca şi mulţi alţii. Singurele condiţii ca adminii să te aleagă sunt următoarele:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
- să aibă raportul de funde/răspuns de la 10%. Mai exact, o fundă la 10 întrebări