| Ali27 a întrebat:

Hey.de cate funde am nevoie ca sa devin expert TPU?(funda)

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare, ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărî, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt.
Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.TPU.ro/blog/?p=2388 , http://www.TPU.ro/blog/?p=601 , http://www.TPU.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes.

3 răspunsuri:
| ChioruL14 a răspuns:

Nu ai nevoie de funde, mai taie din ele da-le dreaaaacului

| UbexFlo a răspuns:

Iti trebuiesc puncte multe nu neaparat funde.
In primul rand, daca esti aici ca sa cerseti funde sa devii expert si sa fii varza, mai bine joaca"flori, fete sau baieti".
In al doilea rand, la vizualizare profil, sus in dreapta, trebuie sa iti apars locul pe care esti.De exemplu, tu ai 2000 si ceva de puncte si esti pe locul 29277.Pana la locul 100 de unde poti deveni expert mai ai muuuult de mancat.

| blueangel99 a răspuns (pentru UbexFlo):

Nu neapărat să ajungă pe locu 100. Sunt şi useri mai din spate care sunt experţi.

Expertii TPU sunt membri de baza ai site-ului.
Expert TPU devi daca ai cel putin 500 de raspunsuri, o rata a raspunsurilor castigatoare de cel putin 10%din 10 raspunsuri, cel putin 1 sa fie castigator) si doua luni pe site(desi s-au mai vazut si exceptii). Dupa ce indeplinesti toate astea, va trebui sa fi votat, iar adminii au ultimul cuvant: ei vor decide dacă esti pregatit sa primesti acest titlu.

Numai bine!