| Allemando a întrebat:

Cum e să fii utilizator suspendat? Ați experimentat vreodată?

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da..am fost suspendat.a fost cea mai oribila perioada. Fara TPU viata mea nu are sens

20 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce, te bate gândul să încerci? ))

| Allemando explică (pentru floresdemayo):

M-am gândit, chiar așa, ar trebui să încerc laughing
Asta am vrut de când mi-am făcut cont, să ajung suspendat laughing

| Mosotti a răspuns:

E asa cum zic colegii, eu nu am experimentat ca nu a fost si nu va fi cazul.
Oricum e putin ciudat, pe softpedia pedeapsa e de 1-14 zile maxim.
Dar 14 zile iei doar pentru clona, in rest daca injuri, insulti iei puncte si suspend 1-3 zile.
Aici nu sunt puncte, acolo la 10 puncte iei ban de tot si trebuie sa-ti faci alt cont. Daca iei 3 puncte ele expira in 3 luni, daca aduni, risti sa pierzi contul.
Suspendatii nu mai pot accesa contul.

Aici nu stiu de ce dureaza suspendarea asa mult. Ca pe nici un forum nu e asa.
Si tot asa nu inteleg de ce suspendatii pot sa mai faca ceva.

Ca sa nu mai zic si altceva si aici si dincolo, daca dupa suspendarea permanenta poti sa-ti faci alt cont, atunci ce rost mai are suspendarea permanenta?!
Mai bine ramai cu useru trecut, ca e cam tot aia, daca intri tot tu cu alt user.
Mai bine da suspendare limitata ca sa nu ai voie sa faci clona, ca se considera ca ai deja cont, si timpul sa fie mai lung dar limitat.

| Allemando explică (pentru Mosotti):

Exact, ar trebui să fie suspendare timp de o săptămână sau mai mult, în funcție de gravitate, și în timpul respectiv să nu mai poți posta niciun răspuns. Și după ce expiră săptămâna, să vadă adminii dacă te-ai schimbat, și dacă nu, îți mai dau o săptămână...

| Mosotti a răspuns (pentru Allemando):

Pe softpedia 3 zile ajung, dupa aia se potoleste, ca aduna puncte si alea duc la suspend definitiv, desi am zis nu stiu ce rol are.
Ca daca iei 3 puncte de trei ori, si mai iei 1, pa pa, ca trei luni trec greu ca sa expire alea deja date.
Singura chestie e ca la politica nu poti sa postezi cu noul user daca nu ai 200 postari minim.

Bine, ca poti lua si un punct, sau nici unu si doar suspendare, depinde de moderator.
Avem acolo un moderator la aria sanatate, daca vine ala aici, face curatenie de oameni neokey.
Nu sunt multi asa aici, dar mai sunt.

| Allemando explică (pentru Mosotti):

Poate îmi fac și eu cont pe softpedia.

| Mosotti a răspuns (pentru Allemando):

Pai fa-ti, se discuta serios si acolo, doar ca acolo is majoritatea mai mari ca varsta.
Un singur moderator e nasol de tot, si anume RealThing, si activeaza pe aria Sexy Lounge sectiunea intrebari sexistentiale.

Sa ai grja. Abuzeaza si daca dai dovezi cu print screen la admin nu face nimic. Nu abuzeaza f des, dar e urgie, a abuzat cu mine in vara lui 2019 si degeaba am prezentat dovezi, nu m-a suspendat, doar vorbea urat. Am print screens si acum.
In rest toti is f okey, 74 de moderatori, 10 super moderatori si 2-3 admin avemi acolo.

Doar ca acolo nu se tolereaza prostii, primesti pedeapsa, nu esti lasat de n ori sa faci prostii si doar sa ti se stearga mesajul.
Nu ai voie sa zici "useru ala nu-mi place, suspendati-l", cum a fost aici cu Jassmina.
Sau sa zici "de ce ai raspuns la ce am zis?", pentru ca scrii pentru toti nu doar pentru ala. Asta nu prea se pedepseste dar nu se stie.
Exista sectiunea abuzuri unde poti sa te plangi, in general se rezolva (doar la ala nu prea).
Insa e dictatura la politica, daca esti pro rus te suspenda, nu iti da voie la libera exprimare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Te referi la cei avertizati! Adica celor care li se mai dau o sansa!
Daca cunosti (si respecti) regulamentul NU ai cum sa ajungi sa fii suspendat. Oricum am vazut destui care fenteaza si isi fac un cont(sau mai multe) chiar daca cel principal este suspendat.
Oricum daca cei averizati vor fi motorizati si dupa ce sunt lasati liberi!

| oglindasultanului a răspuns:

Pe quora da, de fiecare data cand postam ceva imi bloca contul inapoi.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

De experimentat n-am experimentat, dar am auzit povești de la alții:
Pe durata suspendării utilizatorii nu mai au voie să pună întrebări și pot da doar 5 răspunsuri pe zi, dar și alea doar aprobate de admini. (Asta dacă te referi la suspendarea obișnuită, de câteva luni. Unii utilizatori sunt suspendați permanent, adică nu-și mai pot accesa contul.)
Uneori, suspendarea este unica soluție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Allemando, citește regulamentul TPU și atunci vei vedea cum e sa fii suspendat dar cred că îți e lene sa te uiți și îți spun eu, când ești suspendat, ai voie sa postezi cate 5 răspunsuri pe zi și ele vor fi aprobate de către admini, și trebuie să stai așa vreo 2-3 săptămâni până vad admini că te-ai corectat, nu poți să pui nici o întrebare dar ai voie să cauți întrebări, nu ai voie să îți schimbi numele său poza dacă ești suspendat, nu înțeleg de ce ai dat funda unui răspuns scris din grabă, am petrecut și eu o perioada din asta și mi-a fost incomod și mă gândeam să îmi schimb accountul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

A dat funda pentru ca i s-a parut amuzant raspunsul.

| Allemando explică (pentru anonim_4396):

Am mai multe obiecții:
1. M-am uitat pe regulament, numai ca să știi. Se pare că tu nu te-ai uitat, deoarece perioadele de suspendare sunt o lună, trei luni sau definitiv. Nu există varianta de 2-3 săptămâni.
2. Nu înțeleg cum ai putut să fii suspendat și să ieși din suspendare dacă de-abia ești pe site de două săptămâni.
3. Uită-te te rog când a fost postată întrebarea. După cum vezi, până la data la care am acordat funda era cel mai bun răspuns. În plus, e un răspuns care are mai multă esență decât ce ai scris tu aici.
Nu vorbi numai ca să te afli în treabă.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Allemando):

Regulamentul TPU n-a mai fost actualizat de mult și e plin de erori. Ca faza cu Campionul Zilei, care nu mai există de mult dar totuși e încă menționată.
Iar la faza cu durata suspendării (1 lună, 3 luni sau definitivă) e iarăși o greșeală. De exemplu: AlexDorinel e suspendat din 27 ianuarie. Dacă era adevărat ce scrii tu aici, el pe 27 aprilie trebuia să iasă din suspendare, dar încă e suspendat.

| Allemando explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Poate l-au suspendat definitiv, sau a continuat să dea răspunsuri nepotrivite, eu nu știu exact ce răspunsuri dă AlexDorinel, dar orice e posibil.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Allemando):

Definitiv e, din câte știu, dacă nu îți mai poți accesa contul deloc. Or, AlexDorinel mai intră, mai dă răspunsuri, nu e blocat de tot.
Tu nu l-ai prins pe Dorinel, dar te poți uita peste profilul lui. Din 2018 și până în 2022 a pus câte o întrebare pe zi (chiar două sau trei în perioadele de glorie), cu subiecte variate, care mai de care mai intelectuale. Nu se poate să-l ratezi.

| Allemando explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu l-am prins, da. Le-ai cerut adminilor să îl deblocheze? Poate au uitat de el, sau poate știu ei de ce nu îl deblochează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, și nici nu vreau. Îmi place să fiu activă pe aici. happy