| Vicky12 a întrebat:

Cum pot da fundita?
daca imi raspundeti scurt clar si cuprinzator va

Răspuns Câştigător
| mola a răspuns:

Buna Vicky12!
Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Succes! Pentru mai multe detalii :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente/
http://www.tpu.ro/blog/

Sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16
(suficient de scurt?)

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
In momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile
O frumoasa zi sa ai si
La multi ani!

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| ÐÿÅ a răspuns:

In dreapta raspunsului primit este o funda gri, daca utilizatorul care ti-a dat raspunsul te-a lamurit, apesi pe ea ( pe funda) si gata. ai dat fundita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda gri. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare, iar ea se va transforma in portocaliu.
Are o valoare de 100 de puncte.
Te pup!

| Zuzazozo a răspuns:

In dreapta fiecarui raspuns iti pare butonul pentru Funda.Ii oferi aceasta funda celui care ti-a oferit cel mai util raspuns.

| FreakyChucky a răspuns:

O sa vezi ca in dreapta raspunsului meu apare o medalie alb-negru, dai click pe ea si raspunsul meu va fi castigator.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna cand ti-ai ales raspunsul castigator, in partea dreapta se afla o fundita, dai clik pe ea si alegi raspunsul potrivit

| adutza1999 a răspuns:

Cand cineva iti da raspuns in dreapta in cadran iti aparae o fundita cand pui mausul pe ia acolo scrie este raspunsul castigator parca asa si daca vrei sa dai funda dai acolo
acum ar fi momentul sa il apesi pe raspunsul meu
mult succes in continuare