| ErrChan a întrebat:

Cum pot sa-mi schimb poza de la avatar pe TPU? mai demult stiam dar n-am mai intrat de ceva vreme si nu mai stiu cum! pls ajutati-ma

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Intri la "Editare profil", selectezi/încarci o imagine şi salvezi.
Poza ta va apărea în câteva ore-zile, nu imediat.
În mod normal mâine, în jurul orei 12, poza ta va apărea și pe profil (cât timp nu e week-end sau sărbătoare).
Succes.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiind week-end, modificarea completă o vei vedea mâine dimineață.
Intră la Editare profil, clic pe Choose file, alegi poza din calculator și apoi clic pe Salvează profilul.
Nu uita că poza trebuie să respecte dimensiunile avatarului, în caz contrar nu se va schimba.
Succes!
Pa, pa.

| hideaway a răspuns:

Unde scrie „Logat ca rosellablue1" ~~> Apăsăm „Editare Profil"~~> Apoi apăsăm „Alegeți fișierul " și selectăm poza dorită.
Noroc!

| Rockart a răspuns:

Click aici:
http://www.TPU.ro/site-users/edit/
Şi click unde vezi butonul *Alegeţi fişierul*, apoi salvezi.

Răspuns utilizator avertizat