| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi sterg contul de TPU?! Ce consecinte va avea aceasta actiune? Intrebarile si raspunsurile mele vor fi sterse definitiv?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa trimiti un mesaj la pagina de la Contact in care sa specifici asta.

O prima consecinta va fi mesajul de regret etern al administratiei TPU fiindca mai pierde un membru pretios al comunitatii si te va ruga sa cofirmi.
Intrebarile si raspunsurile tale vor ramane pe site dar vor fi anonime.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iar chestia cu "utilizatori ignoratí" este ca pe Facebook adica blochezi un utilizator iar acesta nu poate sa-ti vada profilul si intrebarile si raspunsurile?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba te vede de vazut. Doar ca nu poate interactiona cu tine. Nu iti poate trimite mesaje, nu-ti poate raspunde la intrebari. Te rog sa consulti sectiunea Intrebari Frecvente(FAQ) a site-ului. Scrie acolo tot. Uita-te sus de tot in pagina. Gasesti acolo link.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Funda?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"39. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-l stergi e usor.Raspunsurile raman anonime si atat.
Consecintele sunt grave.In primul rand viata personala, mai mult timp liber, facturi mai mici la Enel, cresc notele la scoala, imbunatatirea sanatatii in special a vederii.Uf, nici nu vreau sa ma gandesc.Stai Aici! straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iar chestia cu "utilizatori ignoratí" este ca pe Facebook adica blochezi un utilizator iar acesta nu poate sa-ti vada profilul si intrebarile/raspunsurile?!