| dragos9234 a întrebat:

Cum poti ajunge "Expert TPU"?
Dar userul anului?
Funda.(cred)

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite, ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator.Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

| dragos9234 explică (pentru EmaS):

Nu mi-am propus sa devin expert TPU, doar eram curios.
Multumesc de raspuns.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Cu multa placere! Cine stie, poate cu timpul vei deveni!

| dragos9234 explică (pentru EmaS):

Poate,poate si tu vei deveni.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Oh,oamenii nu apreciaza adevaratele valori.Dar, nu acesta este scopul cu care scriu pe site.Cand reusesc sa ii ajut pe oameni in orice fel, atunci ma simt recompensata.

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Ca sa ajungi expert TPU nu trebuie sa ai un numar exact de funde de raspunsuri etc...Trebuie sa dai raspunsuri cat mai folositoare si inteligente care sa ajute cat mai mult.
Sunt cateva conditii obligatorii (sunt si exceptii):
sa ai minim 500 raspunsuri
sa ai minim 10% raspunsuri castigatoare adica un raspuns din 10 sa fie castigator
Userul anului devii, la sfasitul anului, prin vot.
Mai multe http://www.tpu.ro/blog/?p=601
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente