| sHd007 a întrebat:

Cum se da funda? Cum alegi raspuns castigator?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Dedesubtul panglicii oranj scrie: "Declară răspuns câştigător". Apeşi pe acea panglică şi o să-ţi apară urmatorul mesaj: "Eşti sigur că vrei să alegi răspunsul ca fiind câştigător?", iar tu apeşi pe "OK", dacă eşti sigur că tu vrei ca acel răspuns să fie câştigător. Se dă răspunsului care te-a ajutat cel mai mult din punctul tău de vedere.
Pentru a afla mai multe informaţii intră aici: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente

1 răspuns:
| hideaway a răspuns:

Dintre toate răspunsurile oferite pentru o întrebare, câștigător este acel răspuns care se dovedește a fi cel mai inteligent și cel mai de folos pentru persoana care a pus întrebarea respectivă, fie prin desemnare de către această persoană, fie prin desemnare în mod automat, în funcție de numărul de voturi "folositor" și "inteligent" primite de la membrii comunității.
Procedura este următoarea: După trei zile de la postarea unei întrebări pe TPU.ro, dacă aceasta primește cel puțin două răspunsuri, utilizatorul care a pus respectivă întrebare primește o notificare prin e-mail, în care este invitat să desemneze răspunsul pe care îl consideră cel mai bun. Utilizatorul are la dispoziție cinci zile pentru a alege răspunsul câștigător. Dacă utilizatorul nu alege un răspuns câștigător în termen de cinci zile, desemnarea răspunsului câștigător se realizează în mod automat.
Deci: Funda este în dreapta răspunsului (panglica aceea). Dedesubtul ei scrie "Declară răspuns câștigător". Când vei apăsa pe ea îți va apărea următorul mesaj: "Ești sigur că vrei sムalegi răƒspunsul că fiind căştigător?", iar tu apeși "OK" dacă ești sigur.
Noroc!