| Blossomis a întrebat:

Cum se sterge o intrebare de pe TPU? Am nevoie urgent de un raspuns.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să trimiţi o cerere la Contact http://www.tpu.ro/contact (ataşează link-ul cu postarea, care vrei să fie ştearsă!), să raportezi/blochezi singur/ă întrebările sau răspunsurile sau să le editezi (dacă sunt recente). În mod normal, este nevoie de minim 2 raportări. Deci, mai rogi un prieten, ca să te ajute. După ce postările respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile pe site, însă doar administratorul site-ului (Cristina) le pot şterge de tot.

P.S. Apropo, raportările abuzive/nejustificate se penalizează. Trebuie să ai foarte mare grijă ce raportezi, pentru că dacă depăşeşti limita maximă de raportări abuzive (10), poţi să fii suspendat/ă. De fiecare dată gândeşte-te de zece ori, dacă o postare merită să fie raportată sau nu. Succes! Numai bine!

| AnneMarri a răspuns:

Trimiţi aici http://www.tpu.ro/contact un mesaj adminilor în care îi rogi să-ţi şteargă întrebarea, dar nu uita să le trimiţi şi link-ul ei.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te adresezi adminilor la rubrica de contact din dreapta sus cu linkul intrebarii si motivul pentru care vrei sa fie stearsa. Daca motivul este unul bun, intrebarea va fi stearsa in cateva saptamani.