| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg o intrebare pe TPU? Am o prietena si a pus o intrebare gresita...

3 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Dai la "Intrebarile mele" (din chenarul portocaliu din stanga) si sub fiecare ai un dreptunghi rosu pe care scrie "sterge".Dai click pe el. Dupa va trebui sa confirmi pe mail.Asa, intrebarea va aparea pe site ca postata de Anonim.
Sau trimiti un mesaj la http://www.tpu.ro/contact si poate administratorii iti vor sterge intrebarea de tot.Succes!

| MrAngelus a răspuns:

Cum sterg o intrebare pe TPU?
Poti face acest lucru din contul tau de utilizator, sectiunea 'Intrebarile mele'. In fiecare zi poti sterge maxim 10 intrebari si vei primi un e-mail pentru confirmarea actiunii. Aceste limitari reprezinta masuri de securitate impotriva stergerilor accidentale sau accesului altor persoane in cont.

Intrebarile care nu au raspunsuri sunt sterse complet de pe site, in vreme ce intrebarile care au raspunsuri sunt anonimizate (nu mai sunt alocate respectivului utilizator), din motive de echitate (alti utilizatori TPU au depus efort sa raspunda).

Mai multe detalii gasesti aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| SindyR a răspuns:

Intra la sectiunea "Intrebarile mele" din meniul principal al utilizatorului, cauti intrebarea si ii dai sterge. V-a trebui sa intri pe mail si sa confirmi stergerea si intrebarea se va sterge.
Bafta!