| Lioana a întrebat:

De ce a disparut butonul "Trimite-i un mesaj" din profilul unor utilizatori? Am observat asta inclusiv la profilul meu desi nu am facut nici o setare in acest sens.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pana se va rezolva problema, se pot trimite mesaje folosind urmatoarea modalitate:

Se foloseste link-ul urmator:
https://www.tpu.ro/trimite-mesaj/----/

In loc de ----, se pune codul alocat utilizatorului caruia urmeaza sa-i fie trimis mesajul.
Codul se gaseste in linkul catre profilul respectivei persoane.

Exemplu folosind profilul meu:
Link-ul catre profilul meu este urmatorul:
https://www.tpu.ro/utilizator/aapbfe
Codul meu de utilizator este: aapbfe
Adaugam codul destinatarului in link-ul de mai sus, si asa vom obtine un link de genul:
https://www.tpu.ro/trimite-mesaj/aapbfe/

Ei bine, folosind acel link, vei ajunge la fereastra din care ii poti trimite mesaj persoanei respective.

12 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Buna,

Am sesizat problema si lucram la remedierea ei.
Va tinem la curent!
Multumim pentru intelegere!

Echipa TPU.ro

| TPU.ro a răspuns:

Hei,

S-a rezolvat, acum butonul apare.

Seara faina,
Echipa TPU.ro

| Lioana explică (pentru TPU.ro):

Multumesc TPU.ro

| RAY a răspuns:

Ciudat nici mie nu-mi apare acum si doar am setat sa primesc mesaje

| Lioana explică (pentru RAY):

Da. La mai multi useri a dispărut dar nu la toti.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Fix când vream sa vorbesc cu o fata despre lucruri existentiale nu-i pot da mesaj https://www.youtube.com/watch?v=CMyXuDhyDng

| Lioana explică (pentru RAY):

Stie LonerWolf o metoda prin care poti face asta.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Dar felicitarea ai primit?

| Lioana explică (pentru RAY):

Da. Felicitarile merg. Si mesajele merg dar nu se pot initia din profil.

| OldSoul a răspuns:

In setari exista o rubrica "Vreau să primesc mesaje de la" cel mai probabil de acolo este problema.

| Lioana explică (pentru OldSoul):

La mine e setat "De la toti membrii TPU" si tot nu apare butonul. Asta se intampla de astazi pentru ca ieri exista.

| OldSoul a răspuns (pentru Lioana):

Posibil sa fie lucrari la functia de mesaje si de aici si problema.